Yurtdışında Hangi Üniversitede Eğitim Alabilirim?

ATA Yurtdışı Eğitim olarak anlaşmalı olarak çalıştığımız ve 'ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz üniversiteler' listesindeki tüm üniversitelere her hangi bir ekstra ücret almadan yerleştirme hizmeti vermekteyiz. ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üniversiteler ile yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan üniversitelerden sağlamakta olup bu üniversitelerde eğitim almak isteyen adaylardan herhangi bir ek ücret talebinde bulunmaz.

yurtdışında üniversite eğitimiSizin yapacağınız diploma, transcript gibi belgelerinizi danışmanlarımıza ulaştırmak ve kısaca beklentilerinizi açıklamak... Tamamı yurtdışında eğitim almış kişilerden oluşan ATA Yurtdışı Eğitim danışmanları, öğrencilerin akademik durumları ile örtüşen gerçekçi başvurular yapması, kişisel hedef ve bütçelerine uygun okullara yerleştirilmesi konusunda tecrübe sahibidir.

Anlaşmalı çalıştığımız ve ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz üniversiteler listesinin dışında bir üniversiteye gitmek istediğinizde ise ekstra ücret karşılığı size yardımcı olabilir ve tüm işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Üniversite Araştırma Hizmetlerimiz
Eğer üniversite seçimi konusunda zorlanıyorsanız, hangi üniversitenin durumunuza en uygun üniversite olduğuna karar veremiyorsanız, değişik sebeplerden dolayı üniversite veya bölüm araştırması yapamıyorsanız sizin için eğitim araştırması yapabilir ve şartlarınıza en uygun üniversiteleri belirleyebiliriz. Detaylı üniversite araştırması aşağıda belirtilen kriterlere göre yapılmakta olup; şartlarınıza ve beklentilerinize uygun üniversite veya üniversiteler tespit edilerek onayınız sonrasında başvuru etabına geçilir.

1- Eğitim almak istediğiniz bölüme ilişkin tercihleriniz,
2- Varsa eğitim almak istediğiniz ülke tercihleriniz,
3- Mezun olduğunuz üniversite veya lise,
4- Mezuniyet not ortalamanız,
5- İngilizce seviyeniz,
6- Varsa sertifikalarınız, belgeleyebileceğiniz sosyal, kültürel veya sportif başarılarınız,
7- Varsa mezuniyet dereceleriniz,
8- Varsa sınav sonuçlarınız (TOEFL, IELTS, GRE, GMAT, SAT vs gibi.)
9- Yurtdışı eğitim için ayırdığınız bütçe.

Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Verdiğimiz Üniversiteler

İngiltere Üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri

Amerika Üniversiteleri

Avustralya Üniversiteleri

Azerbaycan Üniversiteleri

Çin Üniversiteleri

İspanya Üniversiteleri

Hollanda Üniversiteleri

İtalya Üniversiteleri

Malezya Üniversiteleri

Malta Üniversiteleri

Letonya Üniversiteleri

Romanya Üniversiteleri

Polonya Üniversiteleri

Singapur Üniversiteleri

Şartlı Kabul (Conditional Acceptance)
Yurtdışında önce dil okulu sonrasında üniversite eğitimi (lisans veya yüksek lisans) almayı planlayan adaylar için yukarıdaki üniversitelere ilave olarak Dil Okulu Fiyatları sayfasından ulaşacağınız excel dosyaları içerisinde bulunan üniversitelerden de dil eğitimi kabulü ile birlikte şartlı kabul alabiliriz.

Örnek okullar, detaylar

ATA Yurtdışı Eğitim danışmanlığının portföyünde bulunan okullar her bütçeye hitap eden, Dünya çapında saygın ve prestijli üniversitelerdir. Ayrıca birçok üniversitemiz not ortalamasına ve eğitim başarılarına paralel olarak burs ve indirim fırsatları da sunmaktadır. Şuan itibariyle burslu ve indirimli eğitim alabileceğiniz üniversitelerimize Burslar indirimler linki vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya' da bulunan bazı anlaşmalı üniversitelerimizin temel bilgileri;

Örnek Üniversiteler 1
Örnek Üniversiteler 2
Örnek Üniversiteler 3
Örnek Üniversiteler 4
Örnek Üniversiteler 5
Örnek Üniversiteler 6
Örnek Üniversiteler 7