Yurtdışında Dil Okulları

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak anlaşmalı çalıştığımız okullarda eğitim almak isteyen adaylara başvuru, kayıt, konaklama, karşılama ve vize gibi konularda "ücretsiz danışmanlık" hizmeti sunmaktayız. Yurtdışı dil okulları farklı hedeflere hitap eden eğitim programları sunar. Bu programlar;

eğitim seçeneklerini içermektedir.yurtdışı dil okulları

Öğrencilerin seviyelerine göre gruplandırılmış özel sınıflarda eğitim alması yurtdışı dil okullarının en önemli özelliğidir. İlk gün grammer, listening ve speaking bölümlerinden oluşan seviye tespit sınavı sonrası öğrencinin dil seviyesi belirlenir ve uygun kurdan eğitime başlanır. Ayrıca İngilizce eğitimine ilave olarak Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Japonca, Çince, Rusça gibi farklı dillerin öğrenilmesine yönelik kurslarda bulunmaktadır.

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Güney Afrika, İrlanda hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar için soldaki menüden İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ bağlantısına tıklayınız.

Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, İsviçre, Çin, Japonya, Rusya, Ukrayna hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar için soldaki menüden DİĞER DİLLER bağlantısına tıklayınız.

Yurtdışı dil eğitiminin faydaları

Yurtdışında dil eğitimi farklı amaçlara yöneliktir, üniversite okumak isteyen öğrencilere akademik dil programları, sınav hazırlık kursları, mesleki alana odaklanmak isteyenlere yönelik hukuk, turizm, tıp İngilizcesi gibi programlar sunulmaktadır. Yurtdışında dil öğrenmenin en önemli faydası dili kullanmanın zorunluluk olmasıdır, bu durum öğrenmenizi hızlandırmakta ve kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Alacağınız eğitim sonucunda seviyenizi, kurs süresini belirten ve okulunuzun detaylarını içeren kurs sertifikasına sahip olursunuz. Yapacağınız tüm iş başvurularında yurtdışından aldığınız bu sertifikanın faydasını mutlaka hissedeceksiniz.

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiyseniz programınızı ve hangi ülkede olmak istediğinizi çok dikkatli seçmelisiniz. Okulunuzun ve programınızın seçiminden sonra okula başvurunuz ve kabulünüz, konaklamanın ayarlanması, vize danışmanlığı, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, gideceğiniz ülkede karşılama organize edilmesi ve tüm eğitim süreciniz boyunca ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanacaksınız.

Yurtdışı dil okulu fiyat listesi sayfamızdan birçok dil okulunun fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca dil okullarının Türkiye'ye veya şirketimize özel promosyonları da bulunmaktadır. Kesin fiyat hesaplaması için eğitim almak istediğiniz süre, kurs başlangıç tarihi gibi detayları belirleyip hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yurt dışı kurs seçenekleri

Bu sayfadaki dil okulu programları 18 yaş üzerinde olan adaylar içindir.

İngilizce
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika
İspanyolca
İspanya, Arjantin, Küba, Meksika
Almanca
Almanya, Avusturya, İsviçre
Fransızca
Fransa, Kanada, İsviçre
İtalyanca
İtalya
Çince
Çin
Rusça
Rusya, Ukrayna
Japonca
Japonya

18 yaş altı adaylara özel kurs seçenekleri için yurtdışında YAZ OKULLARI programlarımızı inceleyiniz.

Dil eğitimini yurt dışında almanın avantajları

Dil kullanılmadığı sürece tam anlamıyla öğrenilemez, gramer, kelime bilgisi çalışarak öğrenilebilir ancak anlama ve konuşma becerisini de işin içine katan yurtdışı dil okulları etkin ve kalıcı öğrenme fırsatı sunar.

En az bir dili akıcı şekilde konuşmak, öğrenmek günümüzde her zamankinden çok daha önemlidir. Yurtdışı dil okullarında aktiviteler ve gezilerle eğlenerek öğrenecek motivasyonunuzu hiç kaybetmeden dil eğitimine odaklanabileceksiniz.

Gittiğiniz ülkede ekmek almaktan otobüse binmeye kadar tüm ortamlarda yerel dili kullanmak zorunda olmak öğrenim sürecinizi hızlandıracak ve öğrenme isteğinizi sürekli yukarıda tutacaktır.

Ata Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz, tüm gelirimiz yurtdışında bulunan dil okullarından olup en iyi fiyat garantisi ve şeffaf çalışma sistemimizle kusursuz hizmet sunmaktayız.

Yurtdışı dil okulu tanımları haftada 15, 20 derslik eğitimler genel veya standart kurslar olarak isimlendirilir. 20 ders üzeri dil eğitimleri ise yoğun kurslardır. Kurs süresinin uzunluğuna göre de sınıflandırma yapılır. Örneğin 8-9 ay üzeri kurslar akademik yıl, 5-6 ay civarında süren kurslar ise akademik sömester olarak isimlendirilir. Süre uzadıkça kursların birim maliyeti yani haftalık ücretleri de düşer ve daha ekonomik maliyetler ortaya çıkar.

Kurslar hafta içi 5 gün olarak verilir, hafta sonları ise gezi ve aktivitelere ayrılır. Bu etkinliklere katılım isteğe bağlı olup, okul panolarında ilan edilerek tüm öğrencilere duyurulur.

Neden yurtdışında dil eğitimi almalısınız?

Yurt dışında dil eğitimi hem öğrenme sürecinizi hızlandıracak hem de yeni bir kültürü tanıma fırsatı elde etmenizi sağlayacaktır. Yabancı dili konuşulduğu ülkede öğrenmek, günün her saatinde konuşulan dili kullanmak zorunda kalmak, gün içinde birçok pratik yapma imkanına sahip olmak hızlı şekilde dil öğrenemk için eşşiz bir imkandır.

Yurtdışında dil okulu fiyatları ne kadardır?

Yurtdışı dil eğitiminin maliyetleri 1 aylık süre için 1000$ ile 2500$ arasında değişir. Süre uzadıkça aylık birim maliyetlerde düşmektedir. 6 aylık eğitimin ortalama fiyatı ise 4500$ dan başlamaktadır. Yurtdışında dil öğrenmek istiyorsanız ATA Yurtdışı Eğitim olarak bütçenize uygun birçok farklı alternatifler sunmaktayız.

Yurtdışı dil okulu başvuruları nasıl yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken eğitim almak istediğiniz ülkeye karar vermektir. Sonrasında yabancı dil seviyenize göre eğitim almak istediğiniz süreyi ve bütçenizi belirlemelisiniz. Yurtdışı dil okulu başvurularının her etabında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmakta olduğumuzdan aklınıza takılan tüm konularda bizimle irtibata geçebilirsiniz.