İsviçre Dil Okulları

Avrupa' nın merkezinde bulunması nedeniyle İsviçre, hem politik hem de kültürel açıdan Avrupa' nın önde gelen ülkelerinden biri olmayı başarmıştır. Çok kültürlü yapısı, farklı din, dil ve etnik kökenlerden gelen insanların problemsiz bir şekilde yaşadığı, kantonlara bölünmüş yönetim şekli ile İsviçre yabancı öğrenciler için mükemmel bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

İsviçre' de Almanca veya Fransızca eğitimi almayı planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve tercihlerinde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

• İsviçre'nin kültürel yapısı özellikle komşularından çok etkilenmiş ve önemli bölgesel farklılıklar gösteren kendine özgü bir kültür oluşmuştur.  Homojen bir İsviçre kültüründen söz etmek mümkün olmamakla birlikte bu çok kültürlü yapı özellikle yabancı öğrencilerin ülkeye kolay adapte olmasını sağlamaktadır.
• Ekonomik ve siyasi açıdan İsviçre' nin tarafsızlığı ve düşük vergi oranları tüm dünyadan birçok bilim adamı ve sanatçıyı bu ülkeye çekmiştir.
• Yoğun bir sanayi ülkesi olmamakla birlikte özellikle ilaç, genetik ve bilgisayar yazılımı teknolojilerinde oldukça güçlü ve Dünya ekonomisinde söz sahibi firmalara ev sahipliği yapmaktadır.
• Özellikle Turizm ve Otelcilik alanında oldukça iddialı olan ve kaliteli eğitim verilen İsviçre’ye her yıl 7.500’den fazla öğrenci eğitim almak için gelmektedir. Almanca, Fransızca ve İngilizce olarak verilen kurslarda diploma programları olduğu gibi lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilmekte mümkündür.
• İsviçre' nin eğitim kalitesi ve yaşam standartları yüksektir. Diğer dil eğitimi verilen ülkelere göre Türkiye' ye daha yakın olması sebebiyle de avantajlıdır.

dil okuluisviçrede almancaisviçre kurslarızürih almanca kursu

İsviçre'de Almanca ve Fransızca Kursları

İsviçre'de anlaşmalı olarak çalıştığımız dil okullarımızın listesini aşağıda bulabilirsiniz.

ATA Yurtdışı Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; bu nedenle İsviçre'de eğitim görmek isteyen adaylara verdiği hizmetlerden dolayı, herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

ŞEHİR
İSVİÇRE DİL OKULLARI
ZÜRİH
Language Studies International (Almanca)
LOZAN
Eurocentres (Fransızca)
MONTREUX
Alpadia Language Schools (Fransızca)