Avusturya Dil Okulları

Avrupa'nın ortasında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Slovenya, İtalya, Lihtenştayn ve İsviçre ile komşudur. Toplam nüfusu 9 milyon civarında olup, ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Viyana'da ise 1,5 milyon kişi yaşamaktadır. Avusturya'nın toplam alanının dörtte üçü dağlık, yarıdan fazlası ise ormanlıktır. Sanayi ve turizme dayalı ekonomisinde en önemli ihraç ürünlerini; yüksek teknoloji makineleri, elektronik araçlar, orman ve maden ürünleri, kağıt ve elektrik enerjisi meydana getirir. Ayrıca Avrupa'nın bağlantı noktası olduğu için taşımacılık ve ulaşım çok gelişmiştir.

ATA Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak özellikle üniversite kabulü alıp vize için veya kalıcı olarak konaklama bulmada sıkıntı yaşayan öğrencilere ve Almanca dil okullarına kayıt olup Almanca bilgilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yıl boyu yardımcı olmaktayız.

Avusturya'da Almanca eğitimi almayı planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve tercihlerinde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

• Avusturya'da üniversitelerin eğitim dili Almancadır. Bu nedenle hemen her şehrinde Almanca dil okulları bulunur ve bu dil okulları Almanca öğrenmek için ideal merkezlerdir.
• Avusturya'da üniversite eğitiminin çok ekonomik olması ve Avusturya üniversitelerinin Dünya'nın sayılı üniversitelerinden olması dolayısıyla Avusturya'da eğitim uluslararası öğrenciler tarafından çok tercih edilir. Ayrıca Avusturya'dan alınan diplomalar hem YÖK tarafından tanınmakta hem de uluslararası alanda oldukça prestijlidir.
• Avusturya'nın dağları, ormanları ve vadileri yaz ve kış aylarında ideal tatil yerleridir. Göller, dağlar ve vadiler çeşitli sporları ile ünlüdür. Kış aylarında binlerce ziyaretçi, kayak yapmaya Avusturya'ya gelmektedir. Doğu Alpler üzerinde kurulmuş bulunduğundan dolayı Avrupa’nın kış sporları merkezi olarak bilinir.
• Viyana müzik, güzel sanatlar ve tarihi eserlerin merkezidir. Operalar, sanat galerileri, bale gösterilerinin sunulduğu salonlar hep bu şehirde toplanmıştır.
• Okuma, yazma oranı çok yüksektir. (% 99,5) Avusturya'da ki eğitim kurumları Avrupa'nın en eski eğitim kurumlarındandır. Örneğin Viyana Üniversitesi 1365'te kurulmuştur.

dil okulu viyana üniversitesi avusturya almanca

Avusturya'da Almanca Kursları

Avusturya'da anlaşmalı olarak çalıştığımız dil kurslarımızın listesini aşağıda bulabilirsiniz.

ATA Yurtdışı Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; bu nedenle Avusturyada eğitim görmek isteyen adaylara verdiği hizmetlerden dolayı, herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

ŞEHİR
AVUSTURYA DİL OKULLARI
VİYANA
Actilingua
Inlingua