Yurtdışında Sertifika ve Diploma Eğitimi

sertifika programlarıSon yıllarda oldukça popüler hale gelen sertifika ve diploma programları lisans veya yüksek lisans derecelerinize ve iş tecrübenize ekleyebileceğiniz büyük bir artıdır. Yurtdışında alınan bir mesleği eğitim sertifikası kariyer planlamasında öz güven kazanmanızı sağlayacağı gibi işverenler tarafından da tercih edilmenize yardımcı olur. Bu programlar hem mesleki ve eğitim bilgilerinizi İngilizce olarak kullanabilmenizi, hem de mesleki anlamda kendinizi daha aktif hale getirmenizi sağlar.

Ayrıca, lisans ve yüksek lisans yapmış olduğunuz alanda ve varsa iş alanınızda profesyonelleştiğinizi ve özel bir konuda uzmanlaşmış olduğunuzun belgesidir.

Sertifika ve Diploma Programları eğitmenleri, konusunda tecrübeli, iş dünyasında deneyim sahibi, yönettikleri yada sahibi oldukları şirketler bulunan veya büyük işletmelerde danışmanlık yapan özel sektör temsilcileri veya üniversitelerde aktif olarak çalışan akademisyenlerden oluşmaktadır.

Kimler Katılabilir?

- Üniversite öğrencileri (kısa dönemli programlar için)
- İş dünyasına adım atmaya hazırlanan üniversite mezunları
- Yüksek lisans mezunları
- Mesleki bilgisini arttırmak isteyen profesyoneller
- Yöneticiler
- Şirket Sahipleri
- Belli bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları
- Yüksek kariyer beklentisi olan ve CV sini zenginleştirmek isteyen yeni mezunlar

Katılım koşulları nelerdir?

ingiltere diploma Yurtdışında sertifika veya diploma programlarına katılabilmek için en az orta düzeyde İngilizce bilmek ve lise veya üniversite mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim almak istediğiniz kuruma göre programlara kabul şartları değişmektedir. Bazı okullar sadece TOEFL, TOEIC veya IELTS gibi resmi sınavlardan alınan sonuçlara göre öğrenci kabul etmektedir. Bazıları ise adaylardan resmi bir sınav sonucu istemeden kendi seviye tespit sınavlarını uygulamaktadır. Yeterli seviyede İngilizce bilgisi olmayanlar tercih ettikleri sertifika yada diploma programından önce dil eğitimlerini de aynı okulda alabilme şansına sahip olabilmektedirler.

Sertifika ve Diploma Programları ne kadar sürmektedir?

Programlar en az 1, en fazla 24 ay sürmektedir. Bazı okullarda 3 ay ve üzerindeki kurslar "yüksek sertifika" veya "diploma" adı altında verilmektedir. Ayrıca birçok okul, program sonrası maaşlı yada maaşsız staj olanağı sağladığı için, yurtdışı iş tecrübesi kazanarak kendinizi daha fazla geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Programlara ne zaman başvuru yapılmalıdır?

Tercih ettiğiniz programın başlangıç tarihinden en az 6 hafta önce başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında bazı okullarda, gidilen ülkenin vize prosedür sürecine de göz önüne alınarak, program başlangıç tarihinden en az 8-10 hafta önce ATA Eğitimde işlemlerinizi başlatmış olmanız gerekmektedir. Okullara göre program başlangıç ve başvuru tarihleri için e-mail veya ofislerimiz aracılığıyla ATA Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla irtibata geçmenizi öneririz.

Konaklama

ATA Eğitim olarak size en iyi hizmeti sunabilmek için sürekli çalışıyoruz. Siz kariyer ve gelecek beklentilerinize uygun programa karar veriyorsunuz biz geriye kalan tüm işlemleri sizin için ücretsiz olarak organize ediyoruz. ATA Eğitim olarak yurtdışında sertifika veya diploma programlarımıza başvuran adaylar için konaklama, uçak bileti, havaalanı karşılaması ve sağlık sigortası gibi tüm taleplerinizi gerçekleştiriyoruz. Sertifika ve diploma programlarımızda konaklama alternatifleri aile yanı, öğrenci yurdu veya otel olarak sizin tercihinize göre ayarlanmaktadır. Konaklama hakkında daha fazla bilgiyi sol tarafta bulunan menüden konaklama seçenekleri başlığı altında bulabilirsiniz.

Sertifika ve Diploma programlarını masterdan ayıran özellikler nelerdir?

Sertifika ve Diploma programları Master eğitiminden daha kısa süreli ve daha ekonomik olduğu için son yıllarda öğrenciler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Sertifika ve diploma programında da belli bir alanda uzmanlaşma ve bireysel gelişim amaçlı eğitim verilmektedir.

Sertifika ve diploma programları kabullerinde, master kabullerinde olduğu gibi belli bir not ortalaması yada iş deneyimi şartı aranmamaktadır. Dolayısıyla daha hızlı kabul alma imkanı ve okulun kontenjanı limitinde kesin kayıt garantisi bulunmaktadır.

Özellikle Amerika ve Kanada'da üniversiteler master eğitimi için lisans derecenize artı olarak akademik sınavlardan (GRE, GMAT) iyi skorlar almanızı beklerken, sertifika ve diploma programlarında böyle bir başvuru ve kabul koşulu yoktur.

Master başvuruları için, sertifika ve diploma programlarına göre daha iyi derecelerde İngilizce bilgisi ve sınav skorları aranmaktadır fakat sertifika ve diploma programlarının aradığı dil yeterlilik düzeyi daha düşüktür.

En çok tercih edilen sertifika ve diploma programları hangileridir?

diploma kursları Uluslararası E-Ticaret
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Yönetim
Uluslararası Finans
Turizm ve Otel Yöneticiliği
Global Pazarlama Yöneticiliği
Proje Yönetimi Programı
Reklam ve Halkla İlişkiler
Medya ve İletişim Teknolojileri
İşletme Yönetimi ve İş İdaresi
İnsan Kaynakları Yönetimi
Muhasebe ve Finansal Yönetim
Finansal Raporlama ve Denetim Uzmanlığı
Yönetim ve İş İdaresi
Yönetici Yardımcılığı
Lojistik Eğitimi
İnternet Pazarlama
Bilgisayar Sistem ve Network Uzmanlığı
Dijital Tasarım
Yazılım ve Web Geliştiriciliği
Moda ve Sanat Kursları
Hukuk Programları
Medikal İngilizce Programları
Uluslararası İşletme
Amatör ve profesyonel aşçılık
Pilotluk ve havacılık teknolojileri

Anlaşmalı olduğumuz okullar ve bulundukları ülkeler

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)
ASA College
Edmonds Community College
Green River College
Sprott Shaw Language College (SSLC)
University of California, Berkeley Extension
University of California, Los Angeles (UCLA)
University of California, Riverside Extension
University of California, Santa Barbara
University of Pennsylvania (UPenn)
New York Film Academy
Stafford House
San Diego State University
Innovative Global University

İngiltere
Hove College
Bournemouth Business School International (BBSI)
Management and Language Specialists (MLS)
Oxford Business College
Oxford House College
London College of International Business
Malvern House Academy
New York Film Academy London
West London College
City College Manchester
Oxford Media and Business School

Kanada
ILSC and Greystone College
George Brown College
Sprott Shaw Language College (SSLC)
PLI
Western Town College
Toronto School of Management

Avustralya
MEGT Institute
Universal Institute of Technology (UIT)
The Australian Institute of Professional Education (AIPE)
Sarina Russo Institute
Shafston International College
Strathfield College
Uniworld College

İtalya
Europass, Centro Studi Europeo
Linguaviva

DİKKAT

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla yurtdışında eğitim almak isteyen adaylar tüm kurs bedelini vize alındıktan sonra, ATA Yurtdışı Eğitime yada doğrudan eğitim alacağı okulun hesabına yatırabilir.
Böylece olası vize sorunlarına karşı kendinizi korumuş olursunuz.