Yurtdışında Yaz Okulu (7-17 Yaş)

Yurtdışı yaz okulları çocuklarınızın yabancı dilini geliştirmelerine, yeni bir ülke tanımalarına ve güzel bir tatil geçirmelerine olanak sağlar. Sektörün lider firması ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı her yıl 18 yaş altı gençlere ve çocuklara özel yaz okulları organize etmektedir. Bu özel yaz kamplarında en seçkin okullar tercih edilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz dil okulları renkli ve popüler merkezlerde olup plajları, eğlence parkları ve yemyeşil doğasıyla eğitim ve tatil için ideal merkezlerdir. Çocuklarınıza rehberlik etmek, onların ihtiyaçlarını gözetmek, güvenli bir şekilde tatil yaparken kaliteli bir eğitim almalarını sağlamak amacıyla tecrübeli grup rehberleri yaz okulu süresince çocuklarınızla birlikte olmaktadır.

yaz okuluYurtdışında yaz kampları eğitim ve tatili birleştiren, katılımcıların daha sosyal bireyler olmasını amaçlayan programlardır. Sabah saatlerinde dil eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonraları okulun organize ettiği çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır. Bu şekilde öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak, sınıfta öğrendiklerini pratik olarak pekiştirmeleri ve hoşça vakit geçirmeleri amaçlanır. Ayrıca farklı kültürleri tanıma ve insan ilişkilerini geliştirme fırsatına sahip olurlar.

Yurtdışı Yaz Okullarının Kapsamı

Yaz okullarında öğrencilerimiz yabancı dil derslerini max. 15 kişilik uluslararası sınıflarda alırlar. Her öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, sonrasında dil seviyesine ve yaş grubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek, öğrendikleri yabancı dili kullanmalarını sağlayacak ve dil kullanımında kendilerine güvenlerini arttıracak niteliktedir. Kamp programı öğrencilerin öğrendiklerini kullanıp, pekiştirebileceği ve yoğun bir şekilde pratik yapabilmelerini sağlayacak şekilde planlanmaktadır.

yaz kampıÖğrencilerimizin yabancı dil derslerinden arta kalan zamanları, zengin sosyal ve sportif aktiviteler ile değerlendirilir. Günlük programlar, sosyal aktivite ve gezi rehberleri tarafından öğrencilerimizin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır. Aktivite programları genelde dil eğitiminin bir parçası olarak sunulur ve öğrencilerin öğrendiklerini kullanabilmeleri için uygun ortamların oluşturulması amaçlanır. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol, tenis, jimnastik gibi sportif aktiviteler ve spor turnuvaları, "Kim 500 Miyar ister?" "En Zayıf Halka", "Hazine Avı" gibi eğlenceli yarışmalar, yetenek showları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları ve geleneksel oyunlar program dahilindeki aktivitelerden sadece bazılarıdır.

Öğrencilere, eğitim periyodu süresince sağlık sigortası yapılmakta, herhangi bir rahatsızlık halinde tedavileri sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmektedir. Okullarda 24 saat öğrencilerin güvenliğinden sorumlu yetkililer bulunmaktadır. Ayrıca tecrübeli grup rehberleri, çocuğunuzu havaalanında karşılayıp tekrar uçağa bindirinceye kadar daima yanında olmaktadır.

ATA güvencesiyle ülkelere göre kamp seçenekleri

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 7 - 17 yaş arası öğrenciler için İngiltere, Amerika, Kanada ve Malta' da İngilizce, İspanya' da İspanyolca, Fransa' da Fransızca, Almanya 'da Almanca ve İtalya' da İtalyanca yaz okulu programları organize etmektedir. Ayrıca yurtdışında yaz okullarına alternatif olarak KKTC ve Türkiye içi kamplarımıza olan ilgide her geçen yıl artmaktadır.

Bu programlar 18 yaş altı öğrencilere (KKTC ve Türkiye yaz okullarımızda 18 yaş üstü adaylar için de programlar bulunmaktadır) sunulmaktadır. 18 yaş üstü YURTDIŞI DİL OKULU için tıklayınız.