Yurtdışı Yaz Okullarında Dersler

Her öğrenci kursun ilk günü dil seviyelerini belirlemek amaçlı yapılan seviye tespit sınavına ve dili pratikte kullanma bilgilerini ölçmek için de kısa bir mülakata alınırlar. Yazılı ve sözlü olarak yapılan seviye belirleme sınavlarından sonra her öğrenci kendi seviyesine uygun olan sınıfa yerleştirilerek, haftalık ders programı planı belirlenir. Sınıflara yerleştirme yapılırken okulların özellikle dikkat ettiği noktalardan birisi aynı ülkeden gelen öğrencilerin mümkün olduğunca farklı sınıflara yerleştirilmesidir.

Öğrenciler yabancı dil derslerini seviyelerine uygun max. 15 kişilik uluslararası sınıflarda alırlar. Her bir ders ortalama 45-50 dk' dır.
yaz okulunda dersler
Deneyimli, alanında uzman ve TEFL sertifikalı öğretmenler eşliğinde çağdaş eğitim metodları kullanılarak, öğrencileri sıkmadan, dil bilgilerini geliştirecek, iletişim becerilerini artıracak ve bilgilerini kullanmaya-pratik yapmaya yönlendirecek şekilde eğitim verilmektedir. Her okulda farklı standartlarda olmakla birlikte ferah derslikler, bilgisayar odaları ve kütüphaneler tüm okullarda bulunmaktadır.

Kurs sonunda öğrencilere okulda düzenlenen küçük organizasyonlarla sertifikaları verilir. Bu sertifikalar öğrencinin katıldığı kurs programını ve geldikleri dil seviyelerini gösterir.

Sosyal Aktivite, Gezi ve Spor Programları

Aktivite programları öğrencinin alacağı yabancı dil (İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca) eğitiminin bir parçası olarak düşünülür ve öğrencilerin öğrendiklerini kullanabilmeleri için uygun ortamların oluşturulması amaçlanır.

Öğrenciler haftada 15-20 saat arasında alacakları yabancı dil eğitiminden arta kalan zamanlarını ve hafta sonlarını okul tarafından organize edilen eğlence, gezi ve sosyal etkinliklerle geçirirler. Aktivite programlarının amacı, öğrencilerin tüm zamanlarını sıkılmadan ve eğlenerek geçirmelerini sağlamak ve bu süreçte de öğrenmelerine devam etmelerine yardımcı olmaktır.kamp aktiviteleri

Okulların yapıları ve özelliklerine göre, spor tesisleri, jimnastik salonları, basketbol-voleybol-futbol-bowling salonları, yüzme havuzları, tenis kortları gibi imkanları bulunur. Ayrıca eğlenceli yarışmalar, oyunlar, video ve film geceleri, ülke günleri, müsamereler, yetenek showları, geleneksel çocuk oyunları da bu aktivite programları arasındadır.

Hemen hemen her okulda haftada bir, hafta sonuna denk gelen tam gün geziler organize edilir. Deneyimli öğretmenler eşliğinde yapılan bu gezilerde öğrencilere çevre şehirler ve ülkenin gezilmesi gereken önemli yerleri (müzeler, sanat galerileri, bilim merkezleri, önemli ve tarihi yapıları gibi...) tanıtılır. Ayrıca hafta içi yada hafta sonlarında yakın şehir ve bölgelere yada şehir içinde yarım günlük kısa geziler de organize edilmektedir.