Yurtdışı Yaz Okullarında Konaklama

konaklamaYaz okullarına giden kız ve erkek öğrenciler farklı bölümlerde ve odalarda misafir edilir. Yaş gruplarına göre yurtlarda konaklayabilirler veya gittikleri ülkenin dilini konuşan okula yakın, seçkin ve güvenilir bir ailenin yanında kalabilirler. Öğrenciler hangi konaklama türünü tercih etmiş olursa olsunlar 24 saat uzman ve okul yetkililerinin takibindedirler. Sağlık, güvenlik ve endişe edilebilecek tüm diğer açılardan gözetim altında tutulurlar.

Aile Yanında Konaklama
Bu konaklama alternatifini seçen öğrencilerimiz eğitimleri süresince, okula yakın mesafede, okulun sürekli çalıştığı seçkin, güvenilir ve gittikleri ülkenin dilini konuşan ailelerin yanında misafir edilir. Aileler sürekli olarak bu işi yapan okulların anlaşmalı aileleridir. Bir ailenin yanında çoğu zaman 4-5 öğrenci kalabilmektedir. Öğrenciler akşam saatlerinde evde olmaları gerektiğinden sosyal ve kültürel aktivitelerden biraz daha az faydalanabilir. Fakat yabancı dil pratiği ve derslere yoğunlaşma açısından ise daha fazla zaman bulurlar.

yurtOkul Kampüsünde Yurtta Konaklama
Benzer yaş grubunda birçok öğrencinin bir arada bulunmasından dolayı aile yanına kıyasla daha eğlencelidir. Kız ve erkek öğrenciler farklı bölümlerde ve odalarda konaklama yaparlar. 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin gözetimindedirler. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında öğretmenler yada yetkililer anında müdahale ederek sorunu çözer. Öğrenciler sabah uyanışlarından akşam yatışlarına kadar zengin sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanma imkanına sahiptir.

Güvenlik açısından aile yanı veya yurtta konaklama arasında bir fark bulunmamaktadır. Gün içerisinde tüm eğitim ve aktiviteler ortaktır. Aile yanı, yurtta konaklamaya göre özellikle akşamları biraz daha sakindir. Fakat yabancı dil pratiği açısından idealdir. Yurtta ise her ne kadar ortak dil olarak gidilen ülkenin dili kullanılsa da tüm öğrencilerin farklı ülkelerden gelmiş olmasından dolayı yabancı dil pratiği yapabilmek biraz sınırlıdır. Fakat "sadece akşam saatleri için" aile yanında konaklamaya göre daha eğlenceli ve keyiflidir.

Her iki konaklama alternatifi içinde ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti mevcuttur.