Almanya Dil Okulları

Almanya Orta Avrupa'da Kuzey Denizi ile Alpler arasında kurulmuş doğusunda Çek Cumhuriyeti ve Polonya, batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg, güneyinde Avusturya ve İsviçre, kuzeyinde ise Danimarka’nın yer aldığı yaklaşık 80 milyon civarında nüfusu olan ve bunun 5 milyonunu ülkede çalışan yabancı işçilerin oluşturduğu bir devlettir. Yabancı işçilerin çoğunluğunu da Türkler oluşturmaktadır.

Ekonomisi güçlü, şehirleşme oranı yüksek, sanayileşmiş ve sosyal devlet anlayışı tam anlamıyla yerleşmiş bir ülkedir. Nüfusun çok büyük bir kısmı şehirlerde yaşar. Almanya'da nüfus artış oranı çok azdır. Yabancı işçiler dışında farklı dinsel ve etnik kökene bağlı azınlıklar yok denecek kadar azdır.

Almanya da Almanca eğitimi almayı planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve tercihlerinde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

• Almanya'da konuşulan tek dil Almancadır. Farklı diller sadece mülteciler ve yabancı işçiler arasında konuşulur.
• Son derece gelişmiş ve yerleşmiş bir spor kültürleri vardır. Hemen her semtin kendine ait spor tesisleri bulunmaktadır ve spor tesisleri tüm halkın kullanımına açıktır. Birçok yabancı öğrenci boş vakitlerinin önemli bir kısmını spor salonlarında değerlendirir.
• Sosyal devlet ilkesinden hareketle Almanya'da eğitim ücretsiz veya çok ekonomik fiyatlarla sunulmaktadır. Yabancı öğrenciler içinde Almanya da çok farklı eğitim alternatifleri bulunmaktadır.
• Almanya'da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin Türkiye’de mutlaka ÖSS sınavına girmiş olması gerekmektedir. Yüksek Lisans için ise üniversite mezunu olmak yeterlidir. Üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte lisans eğitimi genellikle 3 veya 4 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yıldır.
• Almanya genelinde çok yaygın olarak Almanca eğitim veren dil okulları bulunmaktadır. Almanca dil okulları genellikle ücretlidir. İyi bir Almanca bilgisiyle hem Alman yüksek öğrenim sisteminin tüm avantajlarından faydalanabilir hem de çalışarak masraflarınızın önemli bir kısmını karşılayabilirsiniz.

Almanya'da Almanca Kursları

Almanya'da anlaşmalı olarak çalıştığımız dil okullarımızın listesini aşağıda bulabilirsiniz.

ATA Yurtdışı Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; bu nedenle Almanyada eğitim görmek isteyen adaylara verdiği hizmetlerden dolayı, herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

ŞEHİR
ALMANYA DİL OKULLARI
BERLİN
Alpadia Language Schools
Carl Duisberg
Eurocentres
GLS
FREIBURG
Alpadia Language Schools
KÖLN
Carl Duisberg
MÜNİH
Carl Duisberg
Inlingua
RADOLFZELL
Carl Duisberg