Okul Bilgileri

Yurtdışındaki dil okullarının farklı imkanlarla birçok eğitim alternatifleri bulunmaktadır. Bu eğitim alternatifleri her dil okulunda farklı fiyatlarla sunulmakta ve çoğu zaman yurtdışı eğitim adayları ve veliler bu fiyat farklılıklarının sebebini analiz etmekte zorlanmaktadır. Hatta bazı dil okullarının fiyatları arasında aşırı farklar olabilmektedir. Kolaylıkla söyleyebiliriz ki dil okulları arasındaki fiyat farklarının sebebi, okulun kalitesiyle doğrudan ilgilidir.

Yurtdışı dil okulları fiyat farkı sebepleri

Dil okulu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Zaman Çizelgesi
Aşağıda yabancı dil ile ilgili sorunlarınızın sona ermesi ve en üst düzeye gelebilmeniz için haftada 15-20 saatlik standart bir kurs ile normal şartlarda gereken eğitim sürelerini bulabilirsiniz.

- Başlangıç (Beginner) 1 yıl
- Başlangıç Üstü (Elemantary) 10-11 ay
- Orta Altı (Pre-Intermediate) 8-9 ay
- Orta (Intermediate) 6-7 Ay
- Orta Üstü (Upper-Intermediate) 3-4 ay
- İleri (Advanced) 1-3 ay

Bire-bir dersler, haftalık ders saati yoğunluğunun arttırılması, özel amaçlı hızlandırılmış kurslar ve kişisel yetenekler eğitim alınması gereken süreyi çok daha kısa zamanlara çekebilir.

Konaklama
Hemen her okul aile yanı konaklama seçeneği sunmakla birlikte, tüm okullar olmasada birçok dil okulunun yurt imkanı da bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama seçenekleri;
- Yemeksiz,
- Sadece kahvaltı
- Günde iki öğün yemek
- Günde üç öğün yemek şeklindedir.

Yurt seçeneği ise genelde yemeksizdir. Bazı yurtlarda sadece kahvaltı yada günde iki öğün yemek seçeneği bulunabilmektedir.

Kriterlerinize en uygun okulu seçerken; okulların özelliklerini göz önünde bulundurmanızın yanı sıra, eğitim danışmanlarımızın tecrübe, bilgi ve tavsiyelerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz. ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanları doğru bir seçim yapmanıza ve hedeflerinize ulaşmanız için ilk adımı atmanıza yardımcı olacaktır.