İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Yurtdışında İngilizce eğitimi, uluslararası denetleme kurumlarınca onaylanmış okullarda, tecrübeli öğretmenler tarafından hazırlanmış ve sürekli geliştirilmiş öğretim materyalleri kullanılarak, çağdaş bir öğretim sistemi ile verilmektedir. Amerika, İngiltere, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika, Malta, Güney Asya ve Mısır'ın bir bölümünde ve Afrika'nın belirli kesimlerinde anadil yada ikinci dil olarak konuşulmaktadır. Çince ve İspanyolcadan sonra dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. İngilizcenin resmi dil olduğu ülkeler İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika ve Malta' dır.ingilizce kursları

Günümüzde İngilizce öğrenmenin, yüksek seviyede okuyup, yazma ve konuşma bilgisi edinmenin önemi, hem eğitim hem de iş alanında her geçen gün kendisini daha fazla hissettirmektedir. Özellikle konuşulduğu ülkede dil öğrenmenin getirdiği hızlı ve kalıcı öğrenme gibi artılar, yurtdışında eğitim almayı oldukça popüler hale getirmiştir.

Yurtdışında bulunan birçok üniversite, (yabancı öğrenciler lisede veya üniversitede hazırlık sınıfı okumuş olsalar bile) öğrencilerin uluslararası geçerliliği olan dil yeterlilik sınavlarından (TOEFL, IELTS, TOEIC gibi) geçmelerini istemekte ve bu sınavlar aracılığıyla uluslararası öğrencilerin İngilizce seviyelerini ölçmektedir. Dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler üniversitelerin hazırlık bölümlerinde yoğun kurslarla yeterli seviyeye getirilirler.

Yurtdışı dil okulları fiyat listesi için danışmanlarımızla her zaman irtibata geçebilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz süre, İngilizce seviyeniz ve kursa başlamak istediğiniz tarihe göre güncel promosyon ve kampanyalar uygulanarak en ekonomik yurtdışı İngilizce dil okulları arasından seçim yapabilirsiniz.

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce eğitiminden kastedilen genelde haftada 15 ile 20 saat arası olan kurslardır. Bu programların başlangıç tarihleri esnek olup yıl boyunca istediğiniz zaman kayıt olabilme imkanı vardır. Pazartesiden - Cumaya sabahları veya tercihinize göre öğleden sonraları dersler yapılır. Özellikle uzun dönem kurs görmeyi planlayanlar veya eğitim gördüğü şehri gezmek, öğrenci faaliyetlerine katılabilmek için yeterli zaman arayışında olanlar için ideal bir seçenektir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta olup, min. 2 hafta olmak üzere istediğiniz uzunlukta bu programlara katılabilirsiniz. Yurtdışı İngilizce dil okullarının tamamında bu program sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Kursları

Yoğun programlar genellikle haftada 25 saat ve üzeri dil kurslarını kapsar. Kısa sürede hızlı bir ilerleme sağlamak isteyen öğrenciler için idealdir. Seçtiğiniz programa göre günde 5-6 veya daha fazla saatlerde eğitim alırsınız ve buda hızlı bir gelişim süreci göstermenize yardımcı olur. Ayrıca birçok okulda yoğun programlar, seviyenize ve ilgi alanlarınıza göre belirleyebileceğiniz seçmeli dersler içerir. Seçmeli dersler sınava hazırlık kursları (TOEFL, IELTS kursu gibi), pronunciation (telaffuz), yazma ve kelime bilgisi, dinleme, konuşma sınıfları gibi konuları içerir. Genel İngilizce programlarında olduğu gibi başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta olup min. 2 hafta olmak üzere istediğiniz uzunlukta bu programlara katılabilirsiniz.

Akademik Sömester ve Yıl Programları - Uzun Dönem Ekonomik Kurslar

Akademik sömester ve akademik yıl programları uzun dönem (20 haftadan fazla) dil eğitimi almayı amaçlayan öğrencilere sunulan indirimli paket programlara okullar tarafından verilen isimlerdir. Bu programlarda okullar, standart fiyatlarına göre oldukça indirim yapmaktadır.

Genel veya yoğun dil eğitimi şeklinde verilen kurslardan; akademik sömester programları genelde 20 veya 24 hafta, akademik yıl programları ise 30 veya 36 hafta şeklinde sunulmaktadır. Eğitimin niteliğinde, okulun öğrenciye sunduğu imkanlarda, dil okulu kabul şartlarında her hangi bir değişiklik olmamasına rağmen, bu programlarda eğitimin uzun bir zaman aralığına yayılmasından dolayı kurs ücretlerinde öğrenci lehine önemli avantajlar sunulmaktadır. Dil okulu fiyatları listemizde akademik sömester ve akademik yıl programları olarak yer alan sütunlarda bu programları sunan okullar ve uzun dönem indirimli fiyatları belirtilmiştir.

İş İngilizcesi Kursları

İş ortamında ve çalışma hayatında başarılı olmanızı sağlayacak detaylar üzerinde durulur. Resmi mektup yazma teknikleri, iş toplantısı denemeleri, sunum çalışmaları, rapor düzenleme, telefon görüşmesi pratiğinin geliştirilmesi, temel satış ve pazarlama terimleri iş ingilizcesi (Business English) programının içeriğini oluşturur. Bu kurslara yıl boyunca kayıt olabilme imkanı vardır. Öğrencinin programdan max. faydayı alabilmesi için en az intermediate (orta düzey) seviyesinde dil bilgisine sahip olması tavsiye edilir. Pazartesiden - Cumaya sabahları veya tercihinize göre öğleden sonraları dersler yapılır.
Belirgin bir alanda, kişisel kariyer gelişimine özgü programlar da birçok yurtdışı dil okulu tarafından sunulmaktadır. Bu programlar genelde;

Eğitim almayı planladığınız farklı uzmanlık alanları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Hızlandırılmış Kurslar

Yurtdışında bir okula devam etmek için yeterli zamanı olmayan, kısa zaman içerisinde hızlı ve yoğun bir eğitim almayı planlayan yöneticiler, sınava hazırlanan öğrenciler veya kısıtlı zamanı olanlar için idealdir. Executive kurslar, mini grup kurları, birebir eğitim gibi farklı isimler altında birçok okulda sunulmaktadır.

Genel İngilizce sınıflarına göre sınıf mevcutları daha az veya ders programları daha yoğundur. Bazı kurs merkezlerimizde öğrencinin öğretmen evinde konaklaması sağlanarak birebir eğitim ile çok daha hızlı dil becerilerini geliştirmesi sağlanabilmektedir. Listening, Speaking, Writing (dinleme, konuşma, yazma) alanlarındaki yeteneklerinizi hızlı bir şekilde geliştirirken uzmanlık alanınıza veya kısa zaman içerisinde geçmeniz gereken TOEFL, IELTS sınavlarına göre tasarlanmış kurslarda sunulmaktadır.

İngilizcenin kısa tarihi ve gelişimi: İngilizce Cermen kökenli bir dil olup Kavimler Göçüyle yer değiştirmiş Cermen kavimlerinin Britanya adalarında yaşayan Keltleri sürerek adaya ve adalara getirdikleri dildir. Adını Angıllar ve Saksonlar dan almıştır. Bu kavimler dillerine "englic" demişlerdir. Kolay öğrenilmesi ve dil bilgisinin daha anlaşılır olması nedeniyle ve bir zamanların soylular dili olan Fransızca'nın da önemini yitirmesiyle Türkiye ve Dünya'da önem kazanmıştır. Ülkemizde İngilizce eğitimi ilköğretime kadar çekilmiştir.