İngiltere Dil Okulları

ingiltere dil okullarıİngiltere yurtdışında ingilizce öğrenmek isteyen adaylar tarafından en çok tercih edilen seçenektir. Türkiye'ye yakınlığı, gelişmişlik seviyesi, kaliteli okulları, her bütçeye hitap eden eğitim alternatiflerinin bulunması ve ekonomik uçak bileti gibi avantajlar dil eğitimi açısından popüler olmasının başlıca sebepleridir. Yaz, kış hareketli olan Londra, eğitim denildiğinde ilk akla gelen şehirler olan Cambridge ve Oxford, özellikle yaz aylarında çok popüler olan Brighton, Bournemouth, Eastbourne gibi sahil şehirleri yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen yerlerdir. Ayrıca ekonomik yaşam giderleriyle Liverpool'da bulunan dil okulları da her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

İngiltere'de dil okulu hakkında bilinmesi gerekenler

İngiltere'de dil okuluna gitmeyi planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve İngilizce kursu seçiminde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

- İngilizce eğitimi alabilmek için haftada en az 15 saat eğitim veren bir dil okuluna kayıt olmanız gerekmektedir.

- İngiltere'de dil okulları UKBA tarafından sürekli kontrol altında tutularak, denetlenir.

- Eğitim almak için kayıt olduğunuz okulun mutlaka Department for Innovation, Universities and Skills e (Yenilik, Üniversiteler ve Beceriler Eğitim Meslek Okulları Departmanı) kayıtlı olması gerekmektedir. ATA Yurtdışı Eğitim sadece bu departmana kayıtlı dil okulları ile çalışmaktadır.

- İngiltere'de eğitim ücretlidir. Devlet veya özel fark etmeksizin, tüm eğitim kurumlarında (üniversite, meslek kursları, dil okulları) ücretli eğitim sistemi vardır.

- İngiliz üniversitelerinin tamamının YÖK de denkliği vardır.

- Lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans (master) eğitimi ise 1 yıldır.

İngiltere dil okulları süre ve başlangıç tarihleri

İngiltere'de eğitim almaya karar verdiğinizde aklınıza gelen ilk sorulardan biri de ne kadar sürede İngilizce öğrenirim? olacaktır. Şüphesiz bu her aday için farklı cevabı olan bir sorudur. Ancak ortalama olarak başlangıç düzeyinde olan bir aday 9-12 ay, orta düzeyde olan bir aday 5-6 ay, ileri seviye İngilizce bilgisine sahip bir aday ise 2-3 ay içerisinde dil bilgisinde ciddi farklar hissedip hedeflediği seviyeye gelebilir. Burada temel kriter yabancı arkadaşlardan oluşan bir arkadaş grubu edinmek ve okul dışında kalan zamanlarda da İngilizce konuşulan ortamlarda bulunarak İngiltere'de bulunmanın avantajını sonuna kadar kullanmaktır. Kurs süresine aday kendi karar verir, kurs süresi uzadıkça okullara ödenen haftalık birim maliyet düştüğü için giderken İngilizce seviyenize ve bütçenize uyan en doğru süreye karar vermeniz önemlidir.

İngiltere'de dil okullarının belirli başlangıç tarihleri bulunmaz, her aday seviyesine uygun kurdan eğitime başlar ve seviyesi yükseldikçe seviye atlar. Türkiye'de yaygın olan sistem gibi sınıfça kur atlamak İngiltere'de ki dil okullarında geçerli değildir. İngilizce pratik yapan, ders çalışan, kelime ezberleyen adaylar çok daha hızlı ilerleme fırsatına sahip olurlar.

İngiltere Dil Okulları Fiyatları

Genel olarak okulların fiyatlarıyla sunduğu imkanlar arasında doğru orantı vardır. Türkiye'ye yakınlığı ve İngilizce'nin ana vatanı olması dolayısıyla dil eğitimi için en fazla tercih edilen ülkedir. Yurtdışında eğitim denildiğinde akla gelen ilk ülke olan İngiltere, gerek tarihsel geçmişi gerekse dili ve kültürünü yaymada ki başarısıyla yabancı öğrencilerin tercihlerinde her zaman önceliğini korumaktadır.

İngiliz Sterlininin değerli bir para birimi olması uluslararası öğrenciler arasında maliyet endişesi oluşturmasına rağmen, İngiltere'ye eğitim için giden birçok öğrenci ortalama giderlerin ve eğitim fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok da fark etmediğini söylemektedir. Menüden ulaşabileceğiniz yurtdışı eğitim fiyatları başlığı altında eğitim, konaklama, kayıt ücreti ve konaklama bulma ücretleri ayrı ayrı belirtilmiş olup aklınıza takılan her noktada lütfen bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Unutmayın ki uzun dönem dil eğitimlerinde ve yüksek sezon olarak isimlendirilen yaz ayları dışında birçok okulda kampanyalı ve indirimli fiyatlar bulunmaktadır. İngiltere'de dil eğitimine başlamak istediğiniz tarih, kurs süresi gibi karar verdiğiniz tüm detayları bize iletip en uygun teklifleri alabilirsiniz.

Eğitiminiz süresince sürekli ulaşılabilir olarak yardıma ihtiyaç duyduğunuz her zaman bize danışabilirsiniz. ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sadece British Counsil onaylı okullarla çalışmaktayız, aşağıda listelenen tüm okullar akredite ve vize başvurularında sorun çıkarmayan okullardır.

İngiltere vizesi nasıl alınır?

Dil okulu kararını verdikten sonra adayların en fazla endişe duydukları konu İngiltere vizesini nasıl alacakları, ne şekilde başvuru yapacaklarıdır. Genel olarak dil eğitimi almak için gereken temel kriter adayın veya ailesinin hayat standardının İngiltere'de masraflarını karşılamaya yeterli olduğunun ispatlanması şeklindedir. Yılların verdiği deneyim ve bugüne kadar yaptığımız binlerce vize başvurusunun sonucu olarak vize danışmanlık sürecinde de eksiksiz bilgilendirme yaparak izlenmesi gereken etapları adım adım açıklayacağız.

İngilizce Dil Okulları Listesi

İngiltere'de anlaşmalı olarak çalıştığımız dil okullarımızın tam listesini aşağıda bulabilirsiniz.cambridge ingilizce Yurtdışında İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz okullarımızın fiyat bilgileri ve yurtdışı eğitim ile ilgili temel detayları mutlaka inceleyiniz.

ATA Yurtdışı Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; bu nedenle İngiltere'de dil eğitimi görmek isteyen adaylara verdiği hizmetlerden dolayı, herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

ŞEHİR
İNGİLTERE DİL OKULLARI
BATH
Kaplan International
BIRMINGHAM
LSBF School of English
BOURNEMOUTH
Anglo Continental
BBSI
Bright School of English
Eurocentres
Europa School of English
Kaplan International
Kings School of English
MLS College
Regent Language Training
BRIGHTON
Eurocentres
EC English - European Center
Language Studies International (LSI)
Regent Language Training
Stafford House College
St. Giles College
BRISTOL
EC English - European Center
BROADSTAIRS
Hilderstone College
CHESTER
English in Chester
CHELTENHAM
Inlingua
The University of Gloucestershire
COLCHESTER
Colchester English Study Centre
CANTERBURY
Concorde International
Stafford House College
CAMBRIDGE
Kaplan International
Bell Language School
Eurocentres
EC English - European Center
Language Studies International (LSI)
Regent Language Training
Studio Cambridge
EASTBOURNE
St. Giles College
Twin English Centre
EDINBURGH
ELC
Kaplan International
Regent Language Training
EXETER
The University of Exeter
FOLKESTONE
School of English Studies (SES)
HASTINGS
Shane Global Language Centres
LIVERPOOL
Liverpool International Language Academy (LILA)
New College Liverpool
LONDON
Avalon School of English
Bell Language School
Bloomsbury International
Burlington School of English
Clubclass Language School
Eurocentres Lee Green
Eurocentres London Central
EC English - European Center
Hertfordshire University (HIBT)
Kings School of English
Kaplan International (Covent Garden)
Kaplan International (Leicester Square)
Katherine and King's College of London - KKCL
Language Studies Int. (LSI London Central)
Language Studies Int. (LSI London Hampstead)
LSBF School of English
Malvern House
Oxford House College
Regent Language TrainingStafford House College
St. Giles College London Central
St. Giles College Highgate
Shane Global Lang. Centres
Twin English Centre
MANCHESTER
Kaplan International
LSBF School of English
Manchester Academy of English
New College Manchester
NEWCASTLE
International House
Newcastle University
NOTTINGHAM
Nottingham Language Centre
NORWICH
The University of East Anglia (UEA)
OXFORD
Kings School of English
Kaplan International
Oxford English Academy
Regent Language Training
PORTSMOUTH
Language Specialists International
University of Portsmouth (ICP)
RAMSGATE
Churchill House of English
SALISBURY
Kaplan International
SOUTHAMPTON
Lewis School of English
STIRLING
The University of Stirling
SWANAGE
Harrow House
STRATFORD - UPON
Oxford House College
TORQUAY
Kaplan International
YORK
ELC

İngilizce dil okulu seçenekleri