Cambridge Dil Okulları

Cambridge' de Yaşam

Cambridge şehri dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile bilinir. Londra' nın kuzey doğusundadır ve Londra'ya 80 km lik bir mesafededir. Şehirdeki öğrenci nüfusu 100 bin civarındadır, şehrin toplam nüfusu ise 130 bindir. Nüfus yoğunluğundan da anlaşılacağı üzere tam bir öğrenci şehridir.

Sadece dil eğitimine yoğunlaşmak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden biridir. Öğrenci nüfusunun yoğunluğundan dolayı her türlü aktiviteye kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir şehir olmasının yanı sıra tarihsel olarak bir eğitim şehri olması nedeniyle öğrencilerin eğitimlerine odaklanması çok daha kolaydır. Yeşillikler içerisinde doğayla bütünleşmiş mimarisi, tarihi dokusu ve geleneksel İngiliz mimarisini barındıran yapısı ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Cambridge'de Dil Eğitimi

Cambridge şehri tam anlamıyla bir eğitim üssüdür. Fakülteler, laboratuvarlar, kütüphaneler, kolejler, cafeler, restaurantlar, parklar, yürüyüş ve bisiklet yolları şehrin dokusunu oluşturur. Ulaşım için en yaygın kullanılan araç bisiklettir ve şehirde herkesin mutlaka bir bisikleti vardır. Ulaşım maliyetlerinin düşüklüğü en önemli avantajdır, şehir içerisindeki en uzak nokta bisikletle en fazla bir kaç saatlik mesafededir.

Anlaşmalı İngilizce Kurslarımız