Brighton Dil Okulları

Brighton' da Yaşam

İngiltere'nin güneyinde hareketli bir sahil şehridir. Londra ve Bournemouth'a 1 saatlik mesafededir. Hareketli bir ortamda, sıkılmadan eğitim almak isteyenler için mükemmel bir şehirdir. Özellikle yaz aylarında birçok özelliği ile Türkiye'de Bodrum'a benzetilir, festival, karnaval, eğlence hiç eksik olmaz. Paris'e hızlı trenle 3 saatlik mesafede olmasından dolayı Avrupa'nın birçok bölgesinden turist akını vardır. Brighton kentinin yerleşik nüfusu 400 bin civarında olmasına rağmen, inanılmaz bir şekilde yılda sekiz milyon civarında yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bu oran Brighton'ın Avrupa'nın en popüler şehirlerinden biri olduğunun en açık kanıtıdır.

Sahilde yüzlerce otel, restaurant ve cafe bulunmaktadır. Yabancı öğrenci sayısıda gelen turistlerin önemli bir kısmını oluşturur. Yabancılara alışkın bir nüfus içerisinde farklı kültürleri tanımak, Dünya'nın her yerinden arkadaş edinmek ve İngilizce pratik yapmak açısından uygun ortamlar bulmak açısından ideal bir merkezdir.

Brighton'da Dil Eğitimi

Şehir turizm kadar bir eğitim şehri olarakta düşünülebilir. Brighton'da 2 üniversite ve sayısız dil kursu bulunmaktadır. Gerek iklim özellikleri gerekse yaşam tarzından dolayı eğitim için yoğun olarak tercih edilmektedir ve bu nedenle şehirde genç nüfus oranı yüksektir. Özellikle yaz aylarında dil okullarında ve konaklamalarda yer bulmak çok zordur. ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İngilizce eğitimi için Brighton düşünen adayların kayıt işlemlerine erken başlamasını özellikle tavsiye etmekteyiz.

Brighton' da İngilizce Kursları

Brighton Dil Okullarımız