Kanada Dil Okulları

Kanada Dil OkullarıKanada dil okulları çok kültürlü bir yapı içerisinde yaşarken kendinizi yabancı hissetmeden eğitim alabileceğiniz ender seçeneklerden biridir. Sosyal yaşam ve ekonomi açısından Dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada, yüksek eğitim kalitesiyle her geçen gün çok daha fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Dil okullarının kalitesi ve fiyat seviyeleri arasında büyük farklılıklar olmaması, öğrencilerin dil okulu seçme sürecinde çok daha kolay karar vermesine yardımcı olur. Güvenli ve temiz bir ortamda, kaliteli ve ekonomik ingilizce eğitimi almak isteyenler için ideal bir ülkedir. İngilizce dil eğitimi için Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen şehirlerdir.

Kanada dil okulları kalite olarak üst seviyededir. Okulların fiyat aralığı diğer ülkelere göre daha düşüktür. Kanada güvenli bir ortamda, kaliteli ve ekonomik İngilizce eğitimi almak isteyenler için ideal ülkedir. Kanada’nın muhteşem doğasını ve çok uluslu kültürünü keşfederken birbirinden kaliteli dil okullarında uygun maliyetlere İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Kanada' da ingilizce eğitimi ile ilgili tüm bilgileri bir arada bulabileceğiniz ve araştırmalarınızda işinizi kolaylaştıracak detaylar için yurtdışı dil okulu sayfamızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Aklınıza takılan her soruda ise bizimle irtibata geçmekten lütfen çekinmeyiniz.

Kanada'da dil okuluna gitmeyi planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve İngilizce kursu seçiminde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İngilizce Kursları hizmetlerimiz

Kanada'da anlaşmalı olarak çalıştığımız dil okullarımızın tam listesini aşağıda bulabilirsiniz.kanada Yurtdışında İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz okullarımızın fiyat bilgileri ve yurtdışı eğitim ile ilgili temel detayları mutlaka inceleyiniz.

ATA Yurtdışı Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; bu nedenle Kanada'da dil eğitimi görmek isteyen adaylara verdiği hizmetlerden dolayı, herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

Kanada dil okulu seçiminde dikkat edilecek noktalar

Türkiye'de son yıllarda Kanada'da eğitim görme talebi bariz bir şeklide artış göstermektedir. Yabancı kaynaklarda çoğu zaman enler listesinde bulunan Toronto, Vancouver, Montreal, Ottawa gibi şehirler yaşanabilir şehirler sıralamasında da daima en üstlerdedir. İngilizcenin resmi dil olduğu ülkenin Quebec eyaletinde Fransızca'da yoğun olarak konuşulur. Montreal şehrinde dil eğitimi almayı tercih eden adaylar birçok okulda sunulan İngilizce ve Fransızca Kurslarını birlikte öğrenebilirler. Quebec dışındaki eyaletlerde ise İngilizce konuşulmaktadır. Kanada dil okulları diğer ülkelerde olduğu gibi haftalık 20 saatten başlayan genel İngilizce kursları, 30 saat ve üzeri yoğun kurslar, TOEFL ve TOEIC hazırlık kursları, çocuklar ve gençler için yaz okulları, mesleki kurs seçeneklerini sunmaktadır. Finans merkezi ağırlıklı olan Toronto ve turizm merkezi konumunda olan Vancouver en çok tercih edilen şehirleridir. Okulların çoğu yıl boyunca Türk öğrencilere kampanyalı ve indirimli fiyatlar sunmaktadır, promosyonlu fiyatlardan faydalanmak için mutlaka eğitim danışmanlarımızdan bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Kanada'da çalışarak eğitim alma imkanı

Kanada'da hem çalışıp hem de okumak birçok öğrencinin hedefidir ve bu hedefi gerçekleştiren binlerce öğrenci bulunmaktadır. Çalışıp para kazanan öğrenciler bütçelerini ciddi oranda rahatlatmakta, öz güvenleri yükselmekte ve karar alma süreçlerinde daha rahat hareket edebilmektedir. Kanada'da kolej, lisans, master ve doktora eğitimi alan yabancı öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Co-op programı sunan mesleki eğitim programlarında ise adaylara eğitimle kombine edilmiş kısmi çalışma imkanı sunulmaktadır. Dil okulu öğrencilerinin ise çalışma izni yoktur. Dil okulu öğrencilerinin çalışma izninin olmaması hiç bir zaman alamayacakları anlamına gelmez, konu ile ilgili bilgi için sık sorulan sorular başlığından Yurtdışında çalışma izni veren ülkeler hangileridir? başlığındaki bilgiler işinize yaracaktır.

Kanada dil okullarında konaklama ve eğitim maliyetleri

Yurtdışında İngilizce öğrenmek süreyi kısaltacağı için zamandan tasarruf etmenizi sağlar, yıllarca kendi ülkesinde kurslara giden adayla dilin konuşulduğu ülkede çok hızlı bir şekilde İngilizce öğrenebilmektedir. Kanada dil okulları İngilizce konuşulan ABD ve İngiltere gibi alternatiflerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. 1 aylık kurslar 1000 CAD civarı, 1 aylık konaklama fiyatları ise 1000 CAD civarındadır. Aile yanı konaklamalarda kahvaltı, akşam yemeği fiyata dahildir. Kurs süresi uzadıkça aylık birim maliyetler de düşmektedir. 6 aylık dil kurslarını 4500-5000 CAD civarına bulmak mümkündür. Uygun fiyata ulaşabilmek için kampanyalara dikkat etmeniz ve danışmanlarımızla irtibat halinde kalmanız önemlidir. Ayrıca eğitim alacağınız süre uzadıkça çok daha indirimli seçeneklerde ortaya çıkmaktadır. Co-op programı sunan okullarda eğitimle kombine edilmiş çalışma programları da birçok adayın ilgisini çekmekte ve her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Kanada dil okulları listesi

ŞEHİR
KANADA DİL OKULLARI
CALGARY
Global Village
Omnicom
MONTREAL
EC English - LSC
International Language Schools of Canada -ILSC
TORONTO
EC English - LSC
ELS
LSBF School of English
Eurocentres
George Brown College
Global Village
Hansa
International Language Academy of Canada - ILAC
International Language Schools of Canada -ILSC
Kaplan International - PLI
Sprott Shaw Language College (SSLC)
Language Studies International - LSI
Omnicom
Study English in Canada - SEC
Toronto School of Management
HALIFAX
Sprott Shaw Language College (SSLC)
VANCOUVER
Canadian College of English Language - CCEL
EC English - LSC
ELS
Eurocentres
Global Village
International Language Academy of Canada - ILAC
International Language Schools of Canada - ILSC
Kaplan International - PLI
Sprott Shaw Language College (SSLC)
Language Studies International - LSI
Study English in Canada - SEC
St. Giles - Canadian Business English Institute - CBEI
Simon Fraser University, Fraser International College
Zoni Language Center
VICTORIA
Global Village
Sprott Shaw Language College (SSLC)
The University of Victoria
SURREY
Sprott Shaw Language College (SSLC)