Toronto Dil Okulları

Toronto' da Yaşam

Ontario eyaletinde bulunan Toronto 5 milyonun üzerinde nüfusu ile Kanada'nın en büyük şehridir. Nüfusun tamamına yakını İngilizce konuşmaktadır. Ulaşım ağı son derece gelişmiş ve yaygındır. Yeraltında oluşturulmuş alışveriş merkezleri, mağazalar ve metro istasyonları gibi yaşam alanları son derece dikkat çekicidir. Güvenli bir şehir olması ve suç oranlarının düşüklüğü her geçen gün daha fazla yabancı öğrenci tarafından tercih edilmesini sağlayan en önemli faktördür. Toronto'da sosyal ve kültürel imkanlar, dünyanın en uzun kulelerinden biri olan CN Tower, Niagara şelaleleri, dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan "Toronto Zoo" gibi mutlaka görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Şehrin futbol takımı ve basketbol takımı Toronto Raptors Amerikan liglerinde oynamaktadır. Kanada'da eğitim almış eğitim danışmanlarımızın Toronto ile ilgili tavsiyeleri ve deneyimlerinden mutlaka faydalanmanızı tavsiye ederiz. Eğitim danışmanlarımızın Toronto dil okulları ve eğitim hayatı ile ilgili deneyimleri ilk kez Kanada'ya gidecek adaylar için bulunmaz bir fırsattır.

Kanada'nın bir göçmen ülkesi olması sebebiyle eğitim alacağı ülkede sürekli kalmayı ve yaşamayı planlayan adaylar için Toronto ideal bir seçenektir. Çinliler, Yunanlılar, Portekizliler, Koreliler, İtalyanların yoğun olarak yaşadığı mahallelerin yanısıra Dünya'nın her yerinden gelen binlerce yabancı güven ve huzur içinde yaşamaktadır.

Toronto'da Dil Eğitimi

Toronto' da yüzlerce dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Buda şehri İngilizce öğrenmek isteyen adaylar için önemli bir merkez haline getirmektedir. Dünya'nın her yerinden binlerce yabancı öğrenci İngilizce dil eğitimi için Toronto'yu tercih etmektedir. Toronto'da dil eğitimi fiyatları ABD'de aynı standartlardaki dil okullarına kıyasla %10, yaşam ise Toronto büyüklüğündeki Amerikan şehirlerine göre %5 civarında daha ekonomiktir. Ayrıca Toronto Kanada'nın finans ve iş merkezi olması dolayısıyla dil eğitimi sonrasında uzun süreli olarak Kanada'da kalmak isteyen adaylara birçok iş imkanı da sunar. ATA Yurtdışı Eğitim olarak Kanada vize kanunları çerçevesinde staj ve çalışma imkanları sunmaktayız. İngilizce dil eğitimi sonrasında eğer Kanada'da üniversite eğitimi düşünüyorsanız, lisans ve yüksek lisans programlarına ATA Yurtdışı Eğitim tecrübesi ve güvencesiyle kayıt olabilir kayıttan konaklamaya tüm işlemlerinizi tecrübeli eğitim danışmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce Kursları

Toronto Dil Okulları