Vancouver Dil Okulları

Vancouver' da Yaşam

Vancouver Kanada'nın British Columbia eyaletinde yer alan batı Kanada'nın en büyük, ülkenin üçüncü büyük şehridir. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir kenttir. Şehir merkezinin nüfusu 600 bin, metropolitan alan nüfüsu ise 2 milyonun üzerindedir. Kanada'nın diğer bölgelerine göre daha ılıman bir iklime sahip olmasından dolayı önemli bir turizm merkezidir. Dünya genelinde ticaret yapılan ve Büyük Okyanus kıyısındaki en önemli liman olan Vancouver Limanı, Hollywood ve New York'tan sonra Kuzey Amerika'nın üçüncü film üretim merkezi olması yaz kış turist çeken Vancouver' un ne önemli ticari özellikleridir. 2010 Kış Olimpiyatları, 2010 Paralimpik Kış Oyunları, 2006 Birleşmiş Milletler Dünya Şehircilik Forumu ve 2007 FIFA Dünya 20 Yaş Altı Şampiyonası'na ev sahipliği yapmıştır. Vancouver şehrinin en önemli spor aktivitesi buz hokeyi olup şehri NHL'de Vancouver Canucks temsil etmektedir.

Vancouver nüfusunun tamamına yakını göçmenlerden oluşur, Çinliler, Koreliler ve Avrupalılar genel nüfus içerisinde oldukça geniş bir yer tutar. Vancouver Kanada'nın en güzel şehirlerinden biridir, kültürel aktiviteler, doğa sporları ile bütünleşen sportif faaliyetler, eğlence imkanları ve huzurlu yaşamı ile sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir şehirdir. Aynı anda hem yaz hem de kış sporlarının yapılabildiği ender şehirlerden biridir. ATA Yurtdışı Eğitim olarak Vancouver'a gitmesine yardımcı olduğumuz birçok adayın dönüşleri sonrasında bizle tekrar irtibata geçerek Vancouver'a bir kez daha gitmek istemeleri şehrin vazgeçilmez ve unutulmaz olduğunun en önemli kanıtıdır.

Vancouver'da Dil Eğitimi

Vancouver' da yüzlerce dil okulu seçeneği bulunmaktadır. İngilizce eğitimi için en ideal merkezlerden biridir. Özellikle turizm ve hizmet sektöründe çalışmak isteyen adaylar birçok işletmede iş bulabilmektedir. Yabancı nüfusun yoğunluğu ve çok kültürlü yapı nedeniyle hiç kimse farklılıkları nedeniyle yadırganmaz, dışlanmaz. Saygı hayatın vazgeçilmez bir unsurudur. Vancouver'da dil eğitimi fiyatları ABD'de aynı standartlardaki dil okullarına kıyasla %10, yaşam ise Vancouver büyüklüğündeki diğer Amerikan ve Kanada şehirlerine göre %5-10 civarında daha ekonomiktir. ATA Yurtdışı Eğitim olarak Kanada vize kanunları çerçevesinde staj ve çalışma imkanları sunmaktayız. İngilizce dil eğitimi sonrasında eğer Kanada'da üniversite eğitimi düşünüyorsanız, lisans ve yüksek lisans programlarına ATA Yurtdışı Eğitim tecrübesi ve güvencesiyle kayıt olabilir, kayıttan konaklamaya tüm işlemlerinizi tecrübeli eğitim danışmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce Kursları

Vancouver Dil Okulları