Malta Dil Okulları

Dil okulları hakkında genel bilgileri, İngilizce kurslarının tam listesini ve Malta'da dil öğrenmenin avantajlarını sizin için tek sayfada topladık... Akdeniz'de ve İtalya'nın güneyinde 3 adadan (Malta, Gozo, Comino) oluşmaktadır. Hem tatil yapıp yorgunluk atmak hem de eğitim alıp İngilizcesini geliştirmek isteyen adaylar için oldukça popüler bir merkezdir. Son yıllarda sayıları hızla artan ve özellikle kış döneminde oldukça ekonomik olan ingilizce kursları bu ülkeyi Avrupa'nın ingilizce eğitim merkezlerinden biri haline getirmiştir.malta dil okulları

Toplam nüfusu 350.000 civarında olan Malta'da, 40.000 İtalyan, 40.000 İngiliz, 15.000 Arap ve 10.000 civarında Fransız ve Alman yaşar. Farklı milletlerin bir arada yaşadığı çok kültürlü bu yapı içerisinde, İngilizce öğrenmeye gelen öğrenciler farklı kültür, inanış ve davranışlarıyla 'yabancı' olarak algılanmaktan ziyade, çok kültürlü bir dokunun parçası olarak kabul edilirler.

İngilizce eğitimi ile ilgili tüm bilgileri bir arada bulabileceğiniz ve araştırmalarınızda işinizi kolaylaştıracak yurtdışı dil okulu sayfamızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Sorularınız olması halinde ise bizimle irtibat geçmekten lütfen çekinmeyiniz.

Malta'da dil okuluna gitmeyi planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve İngilizce kursu seçiminde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İngilizce Kursları

Malta'da anlaşmalı olarak çalıştığımız dil okullarımızın listesini aşağıda bulabilirsiniz. maltada ingilizceYurtdışında İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz okullarımızın fiyat bilgileri ve yurtdışı eğitim ile ilgili temel detayları mutlaka inceleyiniz. Dil eğitimi almak istediğiniz farklı okullar için de bizimle her zaman irtibata geçebilirsiniz. Güncel listemizde bulunmayan ancak anlaşmalı olduğumuz ve ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz birçok dil okulu bulunmaktadır.

ATA Yurtdışı Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; bu nedenle Maltada eğitim görmek isteyen adaylara verdiği hizmetlerden dolayı, her hangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

Malta Dil Okulları arasında en iyisi hangisi?

Malta deyince çoğumuzun aklına Avrupa Kıtasının güneyinde küçük bir ada gelir, haritada bile bulmakta zorlandığımız bu adanın İngilizce eğitimi açısından birçok avantajlar barındırdığını bilmeyiz. Yıl boyunca açık olan Malta dil okullarında diğer tüm İngilizce eğitim seçeneği sunan ülkelere göre daha uygun fiyatlı eğitim alabilirsiniz. En iyi dil okulu seçimi için gideceğiniz ülkeden beklentilerinizi ve hedeflerinizi iyi anlamamız gerekir, dolayısıyla eğitim danışmanlarımız görüşüp durumunuzu açıklayıp mevcut kampanyalar, öğrenci dağılımı, kurs imkanları çerçevesinde karar verebilirsiniz. Unutmayın Ata Yurtdışı eğitim olarak Malta'de bulunan tüm dil okulları ile çalışmaktayız ve ücretsiz danışmanlık desteği vermekteyiz.

Malta dil okulları neden daha ekonomiktir?

Malta küçük bir ada olmasına rağmen özellikle turizm de büyük bir potansiyele sahiptir. Yaz aylarında ülke nüfusu yaklaşık 10 kat artmakta, ortak dilin İngilizce olduğu çok uluslu bir yapıya kavuşmaktadır. Malta hükümetinin adaya daha fazla yabancı gelmesi için uyguladığı teşvik politikalarının sonucu olarak birçok İngilizce kursu çok daha uygun fiyatlı dil eğitimi imkanı sunabilme şansına sahip olur. Türkiye'ye 2 saat gibi bir mesafede olması dolayısıyla uçak biletlerinin ucuz olması, dil okullarının bir çoğunun tatil köyü imkanlarında olması dolayısıyla konakla tesislerini de kampüs içinde veya yakında sunabilmesi dolayısıyla şehir içi ulaşım maliyetleri de ortadan kalkmakta, kurs ve konaklamanın birlikte sunulduğu her şey dahil paket fiyatlarla maliyetler çok daha ekonomik olabilmektedir. Konaklama seçenekleri diğer ülkelerde olduğu gibi yurt veya aile yanı şeklinde sunulmaktadır. Ancak diğer İngilizce konuşulan ülkelerden farklı olarak Malta'da yurt seçenekleri daha ekonomik ve okullara yakın olması dolayısıyla daha çok tercih edilmektedir.

Malta dil okullarında eğitim standartı

Yabancı sayısının fazlalığı ve ortak dilin İngilizce olması dolayısıyla pratik yapma imkanı yapma alanlarının geniş olması Malta'yı dil eğitimi için en çok tercih edilen yerlerden biri haline getirmiştir. Okullar genel İngilizce, yoğun İngilizce, IELTS hazırlık, meslek İngilizcesi, 8-17 yaş grubuna yönelik yaz okulları ve birebir İngilizce programı gibi geniş bir yelpazede kurs imkanı sunar. Dil okullarında adaylar seviyelerinin belirlenmesi amacıyla ilk gün sınava alınırlar ve seviyelerine uygun sınıftan İngilizce eğitimlerine başlayabilirler. Kurslar genelde her Pazartesi başlar ve aday devam etmek istediği sürece ilerler. Dil okulları St Julians ve Sliema çevresinde bulunur ve bu şehirler arasındaki uzaklık en fazla bir kaç saatlik yürüyüş mesafesidir. Kurs sonunda adayların dil okuluna devam ettiği süreyi ve seviyesini gösterir resmi bir sertifika verilir. Bazı İngilizce dil okullarında yüzme havuzu, beach Club veya fitness center üyelikleri gibi sosyalleşmenizi sağlayacak ve keyifli vakit geçirmenize imkan sağlayacak olanaklar da sunulmaktadır.

Malta'da İngilizce kursu süresince çalışma izni

Yabancı öğrencilere çalışma izni veren ender ülkelerden biri olan Malta bu avantajıyla da daha fazla öne çıkmaktadır. Adaylar çalışmayı sadece maliyetlerini düşürmek amacıyla değil İngilizce öğrenme süreçlerini hızlandırmak ve pratik yapma amacıyla değerlendirebilir. Malta'da 6 ay ve üzerinde eğitim için başvuran adaylara çalışma izni verilmektedir. Kafeler, restaurantlar, oteller gibi özellikle turizm sektörüne yönelik iş imkanları öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Genel olarak eğitim ve konaklama maliyetlerinin düşük olduğu Malta adasında, ek olarak çalışma fırsatını da değerlendiren adaylar son derece ekonomik ve ucuz maliyetlerle İngilizce öğrenebilmektedir.

Dil Okulu Listesi

ŞEHİR
MALTA DİL OKULLARI
GOZO
Kaplan International
SLIEMA
Eurocentres
Inlingua
Kaplan International
Language Studies International (LSI)
Linguatime
St. PAULO'S BAY
Global Village
St. JULIANS
EC English
Clubclass English Language School