Yurtdışında Üniversiteler

london school of business and law

School of Business and Law

Ülke: İngiltere
Şehir: Londra
YÖK Denkliği: Var

School of Business and Law (SBL), University of Gloucestershire ile anlaşmalı olarak çalışan Londra merkezli bir yüksek okuldur. SBL' de İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeden Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve Lisans eğitimi için TOEFL dan min. 80 - IELTS den min. 6,0, yüksek lisans eğitimi için ise TOEFL dan min. 80 - IELTS den min. 6,5 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Londra'da bulunan dil okullarımızda İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans : Eğitim süresi 6 semesterden oluşur. Tercihinize göre yılda 2 semester veya 3 semester okuyabilir ve lisans eğitimini 2 veya 3 yılda tamamlayabilirsiniz. 4 yıllık lise mezunu tüm adaylar doğrudan 1. sınıftan lisans eğitimine başlar. Bazı özel durumlarda ise lisans eğitimi öncesinde foundation programına devam etmeniz istenebilir.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi 1 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları İngiltere'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri

Lisans: 2.950 GBP / 1 Yıl
Foundation: 1.000 GBP / 1 Yıl
Yüksek Lisans: 4.950 GBP
Dil Okulu: 1.000 GBP / 1 Yıl

plymouth university

Plymouth University

Ülke: İngiltere
Şehir: Plymouth
YÖK Denkliği: Var

İngilterenin güneyinde canlı ve dinamik bir ortamda eğitim almak isteyenler için ideal bir yerdedir. 80 ülkeden 3000 civarında yabancı öğrencisi olan Plymouth üniversitenin toplam öğrenci sayısı ise 30.000 dir. Plymouth University de lisans ve yüksek lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve TOEFL dan min. 79, IELTS den min. 6,0 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya İngiltere'de bulunan dil okullarımızda İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans : Plymouth Universitesinde eğitim almak isteyen öğrenciler mühendislikten işletmeye, denizcilikten bilgisayar bilimlerine kadar geniş bir yelpazede eğitim alabilirler. Lisans eğitiminin toplam süresi 3 yıldır. 4 yıllık lise mezunu tüm adaylar doğrudan 1. sınıftan lisans eğitimine başlar. Bazı özel durumlarda ise lisans eğitimi öncesinde foundation programına devam etmeniz istenebilir.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi 1 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları İngiltere'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri :

Lisans: 7.250 GBP / 1 Yıl
Foundation: 6.750 GBP / 1 Yıl
Yüksek Lisans: 10.000 GBP
Dil Okulu: 2.350 GBP / 11 Hafta