Yurtdışında Üniversiteler

amerika edmonds community college

Edmonds Community College

Ülke: ABD
Şehir: Seattle, Washington
YÖK Denkliği: YÖK den bilgi alınız.

Edmonds Community College da İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeden Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve TOEFL dan 157, IELTS den min. 5,0 almanız gerekir. Kayıt için TOEFL veya IELTS zorunluluğu yoktur. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise Edmonds Community College bünyesinde veya ABD'de bulunan dil okullarımızda İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans: Community College lar ABD' de 4 yıllık üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için geniş bir eğitim zemini ve çok sayıda bölüm alternatifi sunar. Edmonds Community College da 2 yıllık üniversite transfer programlarını bitiren adaylar ABD içindeki özel veya devlet üniversitelerine transfer olma hakkı kazanarak eğitimlerini 4 yıllık lisans derecesine tamamlayabilirler. Community College ların sağladığı en önemli faydalar ekonomik maliyetli olmaları ve öğrencilerin 4 yıllık bölümlere geçmelerine aracılık ederek, üniversite diploması almalarını sağlamalarıdır.

Eğitim Ücretleri

Lisans: 5.296 USD
Dil Okulu: 2.648 USD/ 1 Dönem

amerika global university virginia

Innovative Global University

Ülke: ABD
Şehir: Fairfax, Virginia
YÖK Denkliği: YÖK den bilgi alınız.

Innovative Global University'de İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeksizin Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve Lisans eğitimi için TOEFL dan min. 80 - IELTS den min. 6,0, yüksek lisans eğitimi için ise TOEFL dan 80 - IELTS den min. 6,5 almanız gerekir. Ayrıca yüksek lisans eğitimi almak isteyen adayların eğitim almak istedikleri alana göre GRE veya GMAT sınavlarına girmiş olması özellikle tavsiye edilir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Amerika' da bulunan dil okullarımızda İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans: Eğitim süresi çoğunlukla 4 yıldır. Türkiye'de lise mezunu olan ve İngilizceleri yeterli düzeyde olan öğrenciler doğrudan lisans eğitimine başlayabilirler.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi 2 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları ABD'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir. Innovative Global Universitesine basvuracak adayların not ortalamasının (GPA) en az 2.5/4.0 düzeyinde olması beklenir.

Eğitim Ücretleri :

Lisans: 9.126 USD
Yüksek Lisans: 8.580 USD
Dil Okulu: 2.650 USD / 20 Hafta