Yurtdışında Üniversiteler

london school of commerce lsc londra

London School of Commerce

Ülke: İngiltere
Şehir: Londra
YÖK Denkliği: Var

London School of Commerce (LSC), Cardiff Metropolitan University ile anlaşmalı olarak çalışan Londra merkezli bir yüksek okuldur. LSC' de İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeden Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve Lisans eğitimi için TOEFL dan min. 80 - IELTS den min. 6,0, yüksek lisans eğitimi için ise TOEFL dan 80 - IELTS den min. 6,5 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Londra'da bulunan dil okullarımızda İngilizce hazırlık programına devam edebilirler. İngilizcenizin seviyesine göre alacağınız hazırlık eğitimide aynı oranda kısalır.

Lisans : Eğitim süresi 6 semesterden oluşur. Kayıt için lise mezunu olmak dışında her hangi bir ön şart yoktur. Tercihinize göre yılda 2 semester veya 3 semester okuyabilir ve lisans eğitimini 2 veya 3 yılda tamamlayabilirsiniz. 4 yıllık lise mezunu tüm adaylar doğrudan 1. sınıftan lisans eğitimine başlar. Bazı özel durumlarda ise lisans eğitimi öncesinde foundation programına devam etmeniz istenebilir.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi 1 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları İngiltere'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri

Lisans: 3.475 GBP / 1 Yıl (3 semester)
Yüksek Lisans: 3.450 GBP
Dil Okulu: 2.450 GBP / 9 Ay

ingiltere brunel university

Brunel University

Ülke: İngiltere
Şehir: Londra
YÖK Denkliği: Var

Brunel University'de İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeden Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve TOEFL dan min. 213 veya IBT den 80, IELTS den min. 6,0 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Londra'da bulunan dil okullarımızda öncelikle 1 yıl İngilizce hazırlık programına devam edebilirler. İngilizcenizin seviyesine göre alacağınız hazırlık eğitimide aynı oranda kısalır.

Lisans : Eğitim süresi çoğunlukla 3 yıldır. Kayıt için lise mezunu olmak dışında her hangi bir ön şart yoktur. 3 yıllık lise mezunu Türk öğrenciler öncelikle 1 yıl Foundation eğitimi alır ve sonrasında 3 yıllık lisans eğitimine başlar. Lise eğitiminde başarılı adaylar, bir üniversitede eğitime başlamış olanlar veya 4 yıllık lise mezunları ise ATA Yurtdışı Eğitim aracılığıyla başvurmaları halinde foundation eğitiminden muaf tutulabilir ve lisans eğitimlerini 3 yılda tamamlayabilirler.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi çoğunlukla 1 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları İngiltere'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri

Lisans: 8.500 GBP
Foundation: 6.800 GBP / 1 Yıl
Yüksek Lisans: 8.500 GBP
Dil Okulu: 210 GBP / Hafta