Yurtdışında Üniversiteler

amerika arkansas state university

Arkansas State University

Ülke: ABD
Şehir: Jonesboro, Arkansas
YÖK Denkliği: Var

Arkansas State University' de İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeksizin Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve TOEFL dan min. 213, IELTS den min. 6,0 almanız gerekir. Kayıt için TOEFL veya IELTS zorunluluğu yoktur. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya ABD'de bulunan dil okullarımızda öncelikle 1 yıl İngilizce hazırlık programına devam edebilirler. İngilizcenizin seviyesine göre alacağınız hazırlık eğitimide aynı oranda kısalır.

Lisans: Eğitim süresi çoğunlukla 4 yıldır. Kayıt için lise mezunu olmak dışında her hangi bir ön şart yoktur. Türkiye'de lise mezunu olan ve İngilizceleri yeterli düzeyde olan adaylar doğrudan lisans eğitimine başlayabilirler. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise hazırlık ve sonrasında lisans eğitimi alırlar.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi çoğunlukla 2 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları ABD'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri :

Lisans: 8.160 USD
Yüksek Lisans: 7.488 USD
Dil Okulu: 4.400 USD/16 Hafta

marylhurst university portland

Marylhurst University

Ülke: ABD
Şehir: Portland, Oregon
YÖK Denkliği: Var

Marylhurst University'de Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve TOEFL dan min. 213, IELTS den min. 6,0 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya ABD'de bulunan dil okullarımızda öncelikle 1 yıl İngilizce hazırlık programına devam edebilirler. İngilizcenizin seviyesine göre alacağınız hazırlık eğitimide aynı oranda kısalır.

Lisans : Eğitim süresi çoğunlukla 4 yıldır. Kayıt için lise mezunu olmak dışında her hangi bir ön şart yoktur. Türkiye'de lise mezunu olan ve İngilizceleri yeterli düzeyde olan öğrenciler doğrudan lisans eğitimine başlayabilirler. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise hazırlık ve sonrasında lisans eğitimi alırlar.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi çoğunlukla 2 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları ABD'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri :

Lisans: 12.456 USD
Yüksek Lisans: 11.583 USD
Dil Okulu: 2.000 USD/10 Hafta