Rusya' da Üniversite

rusya üniversiteleriRusya eğitime verdiği önemin sonucu olarak özellikle bilim ve teknoloji alanında dünyanın en güçlü akademik altyapıya sahip ülkelerinden biridir. İyi yetişmiş akademik kadroları ve öğrenci başına düşen öğretim görevlisi sayısının yüksekliği ile dikkat çeken Rus üniversiteleri devlet tarafından sürekli olarak desteklenmektetir. Bu nedenle de son derece ekonomik maliyetlerle eğitim alabilmek mümkün olabilmektedir. Rusya'da yıllık 1500 - 4000 USD arasında ücretler ödeyerek istediğiniz bölümde eğitim alabilme imkanınız vardır.

Eğitim maliyetleri ve yaşam

moskovaRusya'da yaşam maliyetleri diğer ülkelere kıyasla son derece ekonomiktir. ABD, İngiltere ve diğer Avrupa Birliği ülkeleriyle karşılaştırıldığında giderleriniz %50 ye varan oranlarda daha az olacaktır. Konaklama ve yaşam masraflarınız için aylık 200 - 300 USD civarı bir miktar yeterlidir. Dünyanın birçok ülkesinden yüz binlerce yabancı ​Rusya'da üniversite eğitimi almaktadır. Bu uluslararası ortam ve çok kültürlü yapı yeni arkadaşlıklar kurmak, hızla globalleşen dünyayı tanımak ve keyifli bir üniversite hayatı yaşamak için ideal fırsatlar sunar. Rusya'nın sportif faaliyetlere verdiği önemin sonucu olarak Rus üniversiteleri de başarılı sporcuları desteklemekte ve önemli imkanlar sağlamaktadır. Ayrıca Türkiye ile Rusya arasında yapılan ikili anlaşmaların ve artan ticaret hacminin sonucu olarak öğrenci adaylarına vize kolaylıkları sağlanmakta, adaylar yorucu vize prosedürleri ile uğraşmamaktadır.

Hizmetlerimiz ve Rus Üniversiteleri

Rusya'da üniversite eğitimi almak isteyen adaylara sunduğumuz hizmetler şunlardır;

Başvuru yaptığımız bazı Rus Üniversiteleri

rusyada üniversiteÖnemli Not: ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Rusya Üniversitelerine başvuru işlemlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermemektedir. Tüm işlemler danışmanlık ücretine tabidir. Ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz üniversiteler listesine ulaşmak için soldaki menüden "Üniversite Listemiz" linkine tıklayınız.