Yurtdışında Lisans Eğitimi

yurtdışında üniversiteYurtdışında üniversite eğitimi almak sanılanın aksine son derece kolay prosedürler ve her bütçeye hitap eden alternatifler içerir. ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurtdışında anlaşmalı olarak çalıştığımız ve Üniversite Listemiz de bulunan okullara ücretsiz danışmanlık hizmeti çerçevesinde her dönemde yüzlerce öğrencinin kayıt işlemlerini yapıyoruz. Bu öğrencilerimizin kayıttan konaklamaya, uçak biletinden vize danışmanlığına tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyor ve güvenli bir ortamda, istedikleri bölümde eğitim almalarını sağlıyoruz. Ülkemizde son derece zahmetli bir hazırlık süreci gerektiren üniversite yerleştirme sistemi içerisinde kendinizi daha fazla yormak ve sırf puanınızdan dolayı istemediğiniz bölümlerde eğitim almak zorunda kalmak istemiyorsanız... doğru adrestesiniz.

Yurtdışında üniversite eğitimi almaya karar verdiyseniz öncelikli olarak yapmanız gereken hangi alanda eğitim almak istediğinize karar vermek olacaktır sonrasında ise üniversite ücretlerini, ülkeleri ve eğitim sistemlerini inceleyerek bir ülke ve üniversiteye karar vermeniz gerekecektir. Bu sürecin kolay olmadığının farkındayız dolayısıyla isteklerinizi, beklentilerinizi, bütçenizi ve sizin için önemli olan diğer ayrıntıları bizimle paylaşırsanız size ülke veya üniversite tavsiyelerinde bulunabiliriz.

Sol tarafta bulunan menüden farklı ülkelerde üniversite eğitimi seçenekleri ile ilgili bilgilere ulaşabilir, "yurtdışı üniversite başvurusu" linkinden gerekli şartları inceleyebilir, başvurunuzu yapabilir, üniversite danışmanlığı konusunda Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden biri olan ATA Yurtdışı Eğitim hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

lisans diplomasıLisans eğitimi bazı ülkelerde 4 yıl bazı ülkelerde ise 3 yıl sürmektedir. Örneğin İngiltere'de 3 yılda alacağınız bir lisans diploması, Türkiye'de 4 yıllık üniversite diplomasına denk gelmektedir. Ayrıca Amerika'da 2+2 yıl şeklinde eğitim veren college seçenekleri de iyi bir alternatif olabilir. Yine Amerika'da devlet üniversitelerinde oldukça ekonomik fiyatlarla eğitim alabilir, Dünya'nın her yerinde geçerli prestijli bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının portföyünde bulunan üniversiteler her bütçeye hitap eden, Dünya çapında saygın ve prestijli üniversitelerdir. Ayrıca birçok üniversitemiz not ortalamanıza ve eğitiminiz süresinceki başarılarınıza paralel olarak burs ve indirim fırsatları da sunmaktadır. Şuan itibariyle burslu ve indirimli eğitim alabileceğiniz üniversitelerimize Burslar indirimler linki vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.