Yurtdışında Üniversiteler

simon fraser university kanada vancouver

Simon Fraser University

Ülke: Kanada
Şehir: Vancouver
YÖK Denkliği: Var

Simon Fraser Üniversitesi Kanada'nın en prestijli ve Dünyanın en seçkin üniversitelerinden biridir. Fraser International College ise Simon Fraser Üniversitesinin hazırlık okuludur. Simon Fraser University de Lisans eğitimi almak isteyen adaylar Fraser International College da alacakları hazırlık eğitimiyle sene kaybetmeden üniversiteye geçiş yapabilirler. Fraser International College da Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve TOEFL dan min. 196, IELTS den min. 5,5 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Kanada'da bulunan dil okullarımızda öncelikle 1 yıl İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans : Fraser International College aday öğrencilerin eğitim geçmişlerine göre Stage I ve Stage II olarak isimlendirilen programlar sunar. Lisans eğitiminin toplam süresi 4 yıldır. Türkiye'de lise mezunu olan adaylar İngilizce seviyelerine göre doğrudan veya hazırlık eğitimi sonrasında lisans eğitimine başlayabilirler.

Eğitim Ücretleri :

Lisans: 15.200 CAD / 1 Yıl
Dil Okulu: 3.300 CAD / 14 Hafta

kanada university of victoria

University of Victoria

Ülke: Kanada
Şehir: Victoria
YÖK Denkliği: Var

University of Victoria'da Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve TOEFL dan min. 230, IELTS den min. 6,5 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Kanada'da bulunan dil okullarımızda öncelikle 1 yıl İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans : Eğitim süresi çoğunlukla 4 yıldır. Türkiye'de lise mezunu olan ve İngilizceleri yeterli düzeyde olan öğrenciler doğrudan lisans eğitimine başlayabilirler. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise hazırlık ve sonrasında lisans eğitimi alırlar.

Yüksek Lisans : Eğitim süresi çoğunlukla 2 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları Kanada'da doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri :

Lisans: 14.275 CAD
Yüksek Lisans: 12.000 CAD
Dil Okulu: 3.550 CAD / 12 Hafta