Yurtdışında Üniversiteler

stm londra

School of Technology and Management

Ülke: İngiltere
Şehir: Londra
YÖK Denkliği: Var

School of Technology and Management (STM), University of East London (UEL) ile anlaşmalı olarak çalışan Londra merkezli bir okuldur. STM' de İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeden Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için TOEFL veya IELTS dil sınavına girmeniz ve Lisans eğitimi için TOEFL dan min. 80 - IELTS den min. 6,0, yüksek lisans eğitimi için ise TOEFL dan min. 80 - IELTS den min. 6,5 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Londra'da bulunan dil okullarımızda İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans : Eğitim süresi 6 semesterden oluşur. Tercihinize göre yılda 2 semester veya 3 semester okuyabilirsiniz.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi 1 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları İngiltere'de doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri

Lisans: 2.950 GBP / 1 Yıl
Foundation: 1.000 GBP / 1 Yıl
Yüksek Lisans: 4.950 GBP
Dil Okulu: 1.000 GBP / 1 Yıl

avustralya bond university

Bond University

Ülke: Avustralya
Şehir: Gold Coast
YÖK Denkliği: Var

Bond University' de İngilizce hazırlık eğitimine devam etmeksizin Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için IELTS dil sınavına girmeniz min. 6,0 almanız gerekir. İngilizcesi yeterli düzeyde olmayan adaylar ise üniversite bünyesinde veya Avustralya' da bulunan dil okullarımızda İngilizce hazırlık programına devam edebilirler.

Lisans: Eğitim süresi çoğunlukla 3 yıldır. Türk öğrencilerden öncelikle 1 yıl Foundation eğitimi almaları bazı durumlarda istenebilir ve sonrasında 3 yıllık lisans eğitimine başlanır.

Yüksek Lisans: Eğitim süresi çoğunlukla 1 yıldır. Türkiye'de 4 yıllık üniversite mezunları Avustralya'da doğrudan master eğitimi alma hakkına sahiptir.

Eğitim Ücretleri

Lisans: 16.000 AUD
Foundation: 13.000 AUD/1Yıl
Yüksek Lisans: 17.000 AUD
Dil Okulu: 310 AUD/Hafta