Plymouth University

İngiltere'nin güneyinde Plymouth şehrinde bulunan Plymouth University 1862 yılında kurulmuştur ve günümüzde 100 den fazla akademik alanda eğitim vermektedir. Plymouth şehri Londra'ya 3 saatlik bir mesafededir, İngiltere'nin tüm bölgelerine kolaylıkla ulaşım sağlayacak kara yolu ve tren ağına sahiptir. Ayrıca şehir limanından diğer İngiliz sahil şehirlerine ve Fransa ile İspanya'ya düzenli feribot seferleri vardır.

Mezunlarının %92 gibi bir oranının mezuniyetlerinin ilk yıllında bir işe yerleşmelerinden dolayı, İngiltere'de bulunan yüksek öğrenim kuruluşları arasında en yüksek işe yerleştirme oranına sahip üniversitelerden biridir. Son 3 yıl içerisinde üniversitenin yenilenmeye ayırdığı bütçe 150 milyon sterlininin üzerindedir. Bu nedenle Plymouth Universitesinde eğitim alan öğrenciler modern ve en son teknolojiden faydalanma fırsatı bulurlar.

Plymouth University de Eğitim Almanın Avantajları

1. TOEFL veya IELTS sınavı üniversiteye kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL ve IELTS şartını sağlamış sayılırlar.
2. YÖK denkliği vardır.
3. Not ortalamanıza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. YGS, LYS, ALES şartı yoktur.
5. Dilediğiniz bölümü seçme şansı vardır.
6. İngiltere'de lisans bölümleri 3 yıl, yüksek lisans bölümleri ise 1 yıldır.
7. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
8. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.

Kayıt Koşulları

Eğer üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi almak istemiyorsanız TOEFL veya IELTS sınavına girmeniz ve Lisans eğitimi için TOEFL dan 88, IELTS den 6.0, yüksek lisans (master) eğitimi için ise TOEFL dan 90, IELTS den 6.5 almanız gerekmektedir. Eğer IELTS den 5.0 alırsanız üniversitenin hazırlık okuluna başlar ve İngilizce'den yeterli seviyeye geldiğinizde Plymouth University de istediğiniz alanda eğitiminize başlarsınız.

Foundation Yok, Plymouth University de lisans eğitimi almayı planlıyorsanız birçok bölümde doğrudan 1. sınıfa kaydınızı yapıyoruz ve foundation okumadan lisans eğitiminize başlayıp, 3 yılda üniversite diplomanızı alıyorsunuz.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Yıllık)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 3.000 GBP / 11 hafta
Lisans bölümleri eğitim ücreti 9.100 GBP / Yıllık
Yüksek Lisans bölümleri eğitim ücreti 10.400 GBP / Yıllık
Pre-Master eğitim ücreti 6.000 GBP / dönem, 8.500 GBP / yıllık

Eğitim süresince konaklama: 90 GBP / hafta

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim Plymouth University nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri ve Başvuru

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak, Mayıs, Eylül

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 4 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Lisans ve master eğitimi süresince başarınıza paralel olarak burs alabilirsiniz.