Brunel University London

3 yılda lisans, 1 yılda yüksek lisans fırsatını kaçırma... İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden biri olan ve her yıl açıklanan Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde daima kendine yer bulan Brunel University yüksek eğitim kalitesi ile dikkat çekmektedir. Mühendislikten fen bilimlerine, hukuktan sosyal bilimlere yüzlerce bölümde eğitim verilmektedir. Londra'nın merkezinde bulunan üniversite eğitim alırken çalışmak isteyen adaylar hem üniversitenin kariyer servisi aracılığıyla ve hem de Avrupa'nın en büyük şehrinde olmanın verdiği avantajlardan faydalanma imkanına sahip olur. Avrupa'nın en büyük iş piyasasına hakim olan şehir okurken ve mezuniyet sonrasında sayısız kariyer fırsatı sunmaktadır.

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Brunel University London Türkiye kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Brunel'de eğitim almak isteyen adaylar için kayıttan konaklamaya tüm işlemlerinizi ücretsiz danışmanlık hizmeti çerçevesinde sunmaktayız.

Öne çıkan avantajları

1. İngiltere'de lisans eğitimi 3, master ise 1 yıldır.
2. YÖK denkliği vardır.
3. Not ortalamanıza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. YGS, LYS, ALES şartı yoktur.
5. Dilediğiniz bölümü seçme şansı vardır.
6. Çalışma izni vardır.
7. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
8. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
9. Not ortalaması düşük olan adaylar için lisans öncesi foundation, master öncesi pre-master eğitimiyle kabul imkanı

Kayıt ve başvuru koşulları

Eğer üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi almak istemiyorsanız Pearson veya IELTS sınavına girmeniz ve Pearson dan 51, IELTS den 6.0 almanız gerekmektedir. Eğer IELTS den 5.0 alırsanız üniversitenin hazırlık okuluna başlar ve İngilizce'den yeterli seviyeye geldiğinizde Brunel University de istediğiniz alanda eğitiminize başlarsınız.

Foundation Yok, Brunel University de lisans eğitimi almayı planlıyorsanız birçok bölümde doğrudan 1. sınıfa kaydınızı yapıyoruz ve foundation okumadan lisans eğitiminize başlayıp, 3 yılda üniversite diplomanızı alıyorsunuz.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Yıllık)

Lisans bölümleri eğitim ücreti 15.200 GBP / Yıllık
Yüksek Lisans bölümleri eğitim ücreti 14.250 GBP / Yıllık
Pre-Master eğitim ücreti 7.950 GBP / dönem

Eğitim süresince konaklama: 90 GBP / haftadan başlayan fiyatlar, tamamı üniversite kampüsü içinde bulunan 30 dan fazla yurtta 4500 civarında öğrenci konaklamaktadır.

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim Brunel University nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak, Mayıs ve Eylül

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 2 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Lisans ve master eğitimi süresince başarınıza paralel olarak burs alabilirsiniz.