George Brown College

Toronto'nun merkezinde bulunan George Brown College (GBC) Kanada'da bulunan diğer üniversitelere kıyasla eşsiz fırsatlar sunar. Kolej ülkede bulunan en büyük ve en iyi işveren kitlesi tarafından çevrelenmiştir. GBC'de okuyan öğrenciler Toronto'nun sunduğu sınırsız sosyal etkinliklere, kişisel gelişim olanaklarına, ünlü sanat galerilerine, müzelere, tiyatrolara ve spor merkezlerine sadece bir kaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Kolej kampüslerine toplu ulaşım araçları ile kolayca ulaşılabilir ve kampüsler iş merkezlerine çok yakındır. Üniversite bünyesinde 150 den fazla sertifika, diploma, lisans ve lisans üstü programı vardır.

Kanada'da çalışma izni

Kanada'da uzun vadeli kalmak, göçmenlik koşullarını sağlamak ve çalışarak eğitim almak isteyen adaylara George Brown College (GBC) tavsiye ediyoruz. Göçmenlik firmalarına ödeyeceğiniz ücretlerin daha azına Kanada 'da geçerli ve göçmenlik kriterlerini sağlamanızda ekstra puan almanızı sağlayacak akredite bir okulda eğitim almış olursunuz. Böylece hem ileriye dönük daha iyi işler bulma konusunda fayda sağlayacak diplomaya sahip olacaksınız hem de mezuniyet sonrasında 3 yıla kadar Kanada'da yaşama ve çalışma iznine sahip olarak, sürekli oturma izni almak için ilk adımı atmış olacaksınız.

George Brown' da eğitim almanın avantajları

1. YGS, LYS, ALES şartı yok.
2. Dilediğin bölümü seçme şansı var.
3. İngilizcesi yeterli seviyede olmayan adaylar için İngilizce okuma ve yazma becerilerini mükemmel hale getirmelerine fırsat verecek yoğun İngilizce dil programları ve kursları sunar.
4. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız var.
5. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz var.
6. Kanada'nın finans, turizm, moda, yazılım geliştirme, üretim, komünikasyon, eğlence, tasarım, sağlık hizmetleri ve daha birçok alanda büyük firmasına ev sahipliği yapan Toronto'da eğitim alacaksınız.
7. Öğrenciler eğitim aldıkları alanlarda dört aylık bir süre için ücretli ya da ücretsiz bir işe yerleştirilirler. Mezun olan birçok öğrenci staj (co-op) yaptığı yerde işverenleri tarafından tam gün işe alınırlar.
8. Kanada'da üniversite okurken çalışma izni sahibi olursunuz böylece iş tecrübesi edinebilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz.
9. George Brown' dan mezun olan adayların üç seneye kadar Kanada'da kalma ve çalışma hakkı vardır.
10. Üniversite tarafından da değerlendirilerek kabul edildiğiniz için dil okulları ve herkesi kabul eden kurslara kıyasla yüksek vize alma oranına sahip olursunuz.

Sınavsız üniversite

Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız öncelikle hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor. Dolayısıyla hazırlık eğitiminize başlarken sonrasında devam edeceğiniz eğitimi de bilerek İngilizce öğreniyorsunuz.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı

Yoğun İngilizce hazırlık programı (her 8 haftalık kur için): 2.227 CAD
Diploma/Sertifika/Lisans Üstü Programları (2 sömestir için): 10.780 CAD
Lisans Programları (2 sömestir için): 13.750 CAD

Konaklama (tüm programlar için)
Aile yanı (homestay) iki öğün yemek (kahvaltı ve akşam yemeği): $175/haftalık
Aile yanı (homestay) üç öğün yemek (kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği): $190/haftalık
Yurt (student residence): $8950/akademik yıl

Ödeme Planı; dileyen adaylar için üniversite ile görüşerek taksitli ödeme planı oluşturabiliriz.

ATA Yurtdışı Eğitim George Brown Koleji' nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri ve Başvuru

İngilizce hazırlık eğitimi başlangıç tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Haziran, Ağustos, Ekim
Lisans bölümleri başlangıç tarihleri: Ocak, Mayıs, Eylül
Yüksek lisans bölümleri başlangıç tarihleri: Ocak, Mayıs, Eylül

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Bölüm kontenjanlarının çabuk dolması ve vize işlemlerinizin zamanında yetişmesi amacıyla eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.