Trinity Western University (TWU)

Trinity Western University, Kuzey Amerika Eyaletinin en güzel manzaralı bölgelerinden olan Frazer vadisinde bulunmaktadır. Büyük okyanusdan hafif esen sıcak rüzgarlar nedeniyle iklimi yıl boyunca ılımandır. 157 bin m² alana yayılmış üniversite kampüsü Vancouver şehir merkezine sadece 45 dk. Seattle'a ise 2,5 saatlik mesafededir.

Üniversitede toplam öğrenci sayısı 3500 ün üzerindedir. Öğrenci sayısının %66 sını Kanadalılar, %25 ini Amerikalılar, %9 unu ise uluslararası öğrenciler oluşturur. 30 civarında binanın bulunduğu ve yemyeşil bir doğa içersinde yer alan kampüste spor tesisleri, havuzlar, eğlence ve aktivite merkezleri, kütüphane ve fakülteler bulunmaktadır.

Öğrenciler tercihlerine göre kampüs içi yurtlarda kalabileceği gibi üniversite çevresinde bir kaç ardaşlarıyla ev kiralama seçeneğini de değerlendirebilirler.

Trinity Western University de Eğitim Almanın Avantajları

1. TOEFL sınavı üniversiteye kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL şartını sağlamış sayılırlar.
2. İngilizce öğrenme sürecindeki adaylar dilerse üniversite tarafından titizlikle belirlenmiş ana dili İngilizce olan Kanada'lı ailelerin yanında da konaklayabilir.
3. Not ortalamanıza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. YÖK denkliği vardır.
5. YGS, LYS, ALES şartı yoktur.
6. Dilediğiniz bölümü seçebilirsiniz.
7. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
8. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
9. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik. Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almak, Trinity Western University’de eğitim almaktan daha maliyetlidir.

Sınavsız Üniversite

Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız öncelikle Trinity Western University nin hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Dönemlik)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 4.800 CAD / 15 hafta

İngilizce hazırlık eğitimi süresince yemekler dahil konaklama: 3.670 CAD / 15 hafta

4 yıllık lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 7.080 CAD / dönem
4 yıllık lisans bölümleri standart eğitim ücreti 8.208 CAD / dönem

Lisans eğitimi süresince yemekler dahil konaklama: 3.670 CAD / dönem

Yüksek Lisans bölümleri eğitim ücreti 8.450 CAD / dönem

Yüksek Lisans eğitimi süresince yemekler dahil konaklama: 3.670 CAD / dönem

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim, Trinity Western University nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri, Başvuru ve Burs Şartları

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak (15 hafta), Mayıs (15 hafta), Eylül (15 hafta)

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Burs Şartları
1. 4 yıllık bölümler için lise mezuniyet notu 5.0 üzerinden en az 4.5 olursa 3.500 CAD - 4.0 olursa 2.500 CAD - 3.5 olursa 1.500 CAD - 3.0 olursa 1.000 CAD olmak üzere her dönem için burs verilir.
2. Mezuniyet not ortalamanıza bağlı olarak kayıt esnasında alacağınız burslara ilaveten, lisans ve master eğitimi süresince başarınıza paralel olarak ilave burslar alabilirsiniz.
3. Üniversite hazırlık okulunda en az bir dönem eğitim almak.