Odlar Yurdu Üniversitesi Bakü

Odlar Yurdu Üniversitesi kuruluşundan itibaren dünya eğitim sistemine entegrasyonu benimseyerek eğitim teknolojilerini sürekli takip eden bir üniversite olma yolunu seçmiştir. Üniversite ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, İsviçre, Türkiye, Rusya gibi birçok ülkeler ile ikili işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. Odlar Yurdu Universitesi Azerbaycan'da YÖK tarafından tanınan yegane üniversitedir.

bakü'de üniversiteAzerbaycan'da üniversite okumak yakınlığı ve uygun fiyatlarından dolayı Türkiye'de istediği bölümde eğitim alma şansı bulamayan öğrenciler için ideal bir seçenektir. Özellikle Türkiye'de özel bir üniversite de eğitim almaya veya KKTC üniversitelerine kıyasla çok daha ekonomik olmasının yanında daha prestijli bir diplomaya sahip olma imkanı sunar.

ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak başkent Bakü'de bulunan Odlar Yurdu Üniversitesinin Türkiye kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Azerbaycan'da eğitim almak isteyen adaylar için kayıttan konaklamaya tüm işlemlerinizi ücretsiz danışmanlık hizmeti çerçevesinde sunmaktayız.

Odlar Yurdu Ne demektir? Tarihsel ve geleneksel söylemde "odlar yurdu" Azerbaycan anlamına gelmektedir.

Türkiye'den öğrenci kabul edilen bölümler

Tüm bölümlerde eğitim dili Azerice'dir. Türkçe bilen adaylarda ayrıca bir dil yeterliliği aranmaz.

Lisans Bölümleri
- Bilgisayar mühendisliği
- Finans
- Çevre (ekoloji) mühendisliği
- İşletme ve yönetim
- Uluslararası ilişkiler
- Filoloji (Azerbaycan Dili ve Edebiyatı)
- Dünya Ekonomisi
- Tercümanlık (İngilizce)
- Muhasebe
- Yabancı dil öğretimi (İngilizce)
- Biyoloji öğretmenliği
- Matematik ve Enformatik
- Biyoloji (laboratuvar)
- Petrol ve gaz mühendisliği
- Tıp
- Matematik uygulanması
- Stomotoloji
- Bilgisayar matematiği
- Çoçuk sağlığı ve hastalıkları
- İlk okul öğretimi
- Gazetecilik
- Aqronomluq
- Hukuk
- Ekoloji

Yüksek Lisans (master)
- MBA Programları
Finans
Bankacılık
Finansal Kontrol ve Denetim
Kurumsal Yönetimi
Kurumsal Organizasyon ve Yönetim (uluslararası işletme)
Pazarlama
Dünya Ekonomisi
Uluslararası Ekonomik İlişkiler
Uluslararası Finans ve Para, Kredi İlişkileri
Bilişim Teknolojisi ve Sistem Mühendisliği
Bilgi Sistemlerinin Yönetimi

Doktora (PhD.)
Dünya Ekonomisi
Sektörel Ekonomi
Mikrobiyoloji
Sıvı Gaz ve Plazma Mekaniği
Sistem Analizi, Kontrol ve Bilgi İşlem
Dil Teorileri
Genel Psikoloji

Detaylı bilgi için aşağıda belirtilen belgeleri e-mailinize ekleyerek ve eğitim almak istediğiniz bölümü de belirterek bizimle irtibata geçiniz.

Ön değerlendirme için gerekli belgeler
1- Başvuru formu: Ofislerimizden talep ediniz.
2- Niyet Mektubu: Eğitim almak istediğiniz bölüm, neden bu alanda eğitim almak istediğinize dair destekleyici fikirleri ve bu eğitimin geleceğinize nasıl katkı sağlayacağı hakkında düşüncelerinizi içermelidir.
3- Diploma ve transkript (ders dökümü): Ön değerlendirme için taranmış kopyalar kabul edilmekle birlikte orjinallerini aday giderken yanında götürmeli ve eğitimine başlamadan önce üniversiteye vermiş olmalıdır.
4- Pasaport veya kimlik kartı fotokopisi: Pasaport veya kimlik kartınızın fotokopisi yeterince açık olmalıdır. Belirsiz veya aşırı karanlık görüntüsü olan pasaportlar / kimlikler kabul edilmeyecektir.
5- Özgeçmiş (CV): Lisansüstü ve doktora başvurularında istenir. Özgeçmişinizin kişisel bilgileri, eğitim geçmişi, beceri / yetenekleri ve hobilerinizi içerdiğinden emin olunuz.
6- Varsa sınav sonuçlarınız.

Yukarıda belirtilen belgelerin taranmış kopyalarını e-mail olarak bize ulaştırmanız sonrasında üniversitede ilgili departmana gönderilerek ön değerlendirme yapılır. Ön değerlendirme sonucunda uygun görülen adaylar üniversite tarafından Türkçe Skype mülakatına alınarak adayın başvurusu sonuçlandırılır. Mülakat esnasında adaylar yaşam koşulları ve eğitim olanakları ile ilgili tüm sorularını doğrudan okul yetkililerine sorarak öğrenebilirler.

azerbaycan okuma

YÖK Denkliği
Odlar Yurdu Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu tanınmayla üniversitenin lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesini tamamlayan mezunların diplomaları tüm Dünya'da olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetinde de geçerli olur. Konu hakkında tereddüt duyan adayların YÖK' e dilekçe ile başvurarak yazılı onay almasını önemle tavsiye ederiz.

Maliyetler ve Eğitim Ücreti

Eğitim ücreti: 3000 USD (tüm bölümler için, yıllık)
Konaklama: 100 USD - 150 USD (aylık, üniversite tarafından hostel, pansiyon veya daire kiralama şeklinde sunulmaktadır.)
Yaşam giderleri birçok kalemde Türkiye'de ki maliyetlerle benzerdir.

odlar yurdu üniversitesi