Western Kentucky University (WKU)

Western Kentucky University, Kentucky eyaletinin Bowling Green şehrinde bulunmaktadır. Nashville, Louisville gibi şehirlere bir kaç saatlik mesafededir. Muhteşem bir kampüse sahip olan üniversite ABD'nin en güzel kampüs üniversitelerinden biri olarak gösterilir. Üniversitenin toplam öğrenci sayısı 19 binin üzerindedir, yabancı öğrencilerin sayısı ise bin civarındadır. 66 ana binadan oluşan ana kampüs 785 dönümlük bir kampüsün içerisindedir. WKU fitness merkezi, ağırlık salonları, aerobik stüdyosu, yüzme havuzu, 8 kulvarlı bir bowling salonu, 10 Badminton kortu, çok amaçlı spor salonu, voleybol ve basketbol sahaları gibi sayısız sayısız aktivite ve sosyal faaliyet alanı bulunmaktadır. Bu tesislere ilave olarak öğrenci merkezi, kütüphane, kariyer hizmetleri, bilgisayar laboratuvarı, sağlık hizmetleri merkezi ve öğrencilerin kullanımına açık 1200' den fazla bilgisayar bulunmaktadır. Kampüs içerisinde öğrencilerin ulaşımına kolaylaştırmak amacıyla sürekli servis hizmeti sunulmaktadır.

Kampüste Western Kentucky University öğrencilerinin konaklayabileceği 15 öğrenci yurdu bulunmaktadır. Tüm odalarda standart konaklama ekipmanlarına ilaveten internet, kablo TV ve telefon imkanı bulunmaktadır.

Western Kentucky University de Eğitim Almanın Avantajları

1. TOEFL sınavı üniversiteye kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL şartını sağlamış sayılırlar.
2. Aday, yüksek lisans eğitimi için gerekli olan GMAT, GRE gibi sınavları hazırlık eğitimi içerisinde kendisini hazır hissettiği anda alabilir.
3. Not ortalamaniza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. ABD nin en ekonomik devlet üniversitelerinden biridir.
5. Öğrencileri için her türlü ihtiyaca cevap veren kampüs içi yurtları bulunmaktadır.
6.MBA programı, American Assembly of Collegiate Schools of Business (AACSB) tarafından akredite edilmiştir.
7. YÖK denkliği vardır.
8. YGS, LYS, ALES şartı yoktur
9. Dilediğiniz bölümü seçme şansı vardır.
10. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
11. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
12. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik. Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almak, Western Kentucky University'de eğitim almaktan daha maliyetlidir.

Sınavsız Üniversite

Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız öncelikle Western Kentucky University nin hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Dönemlik)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 4.395 USD / 15 hafta

İngilizce hazırlık eğitimi süresince konaklama: 1.915 USD / 15 hafta

4 yıllık lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 5.504 USD / dönem
4 yıllık lisans bölümleri standart eğitim ücreti 10.008 USD / dönem

Lisans eğitimi süresince konaklama: 1.915 USD / dönem

Yüksek Lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 4.401 USD / dönem
Yüksek Lisans bölümleri standart eğitim ücreti 8.658 USD / dönem

Yüksek Lisans eğitimi süresince konaklama: 1.915 USD / dönem

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim Western Kentucky University nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri, Başvuru ve Burs Şartları

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak (15 hafta), Mayıs (10 hafta), Ağustos (15 hafta)

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Burs Şartları
1. 4 yıllık bölümlerde eğitim başlangıcında sağlanan burs sadece transfer öğrencilerine verilmektedir ve ilgili öğrencinin transfer öncesi not ortalamasının 4.0 üzerinden en az 3.4 olması gerekmektedir.
2. Yüksek lisans (master) için lisans mezuniyet ortalaması 4.0 üzerinden en az 2.50 olmalıdır.
3. Üniversite hazırlık okulunda en az bir dönem eğitim almak.
4. Mezuniyet not ortalamanıza bağlı olarak kayıt esnasında alacağınız burslara ilaveten lisans ve master eğitimi süresince ki başarınıza paralel olarak ilave burslar alabilirsiniz.