University of Wisconsin - Superior

amerika burs1893 yılında kurulan üniversite Superior gölünün kıyısında yer alır. Birçok ana merkeze ve büyük şehirlere tren veya arabayla bir kaç saatlik mesafededir. 40 civarında ülkeden yüzlerce yabancı öğrenciye eğitim vermekte olan üniversitenin toplam öğrenci sayısı ise 8 binin üzerindedir. Son derece samimi bir kampüs ortamı ve sosyal ilişkileri ön planda tutan bir eğitim anlayışı vardır. Modern ve yüksek teknolojiye sahip eğitim binaları, eğitim atmosferini destekleyici fiziksel aktivite merkezi, dinlenme ve fitness merkezi, modern yurtlar ve üniversite merkezi olarak isimlendirilen büyük bir sosyal faaliyet binası bulunmaktadır. Amerika'nın ve Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen binlerce öğrenci ile aynı ortamda eğitim almak ve yaşamak eşsiz bir deneyim fırsatıdır. Çok farklı kültürlerden gelen insanları tanımak, gözlemlemek ve anlamak Dünya' ya çok daha hoş görülü bakmanızı sağlayacağı gibi aynı zamanda kişisel gelişiminiz açısından önemli bir zenginlik olacaktır.

Kampüs içerisinde her bütçeye ve ihtiyaca cevap verecek şekilde dizayn edilmiş farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Tüm konaklama seçeneklerinde yüksek hızlı internet, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, kablo TV, çamaşırhane gibi hizmetler sunulmaktadır.

University of Wisconsin-Superior da Eğitim Almanın Avantajları

wisconsin1. TOEFL sınavı üniversiteye kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL şartını sağlamış sayılırlar.
2. Not ortalamanıza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
3. Eğitim ücretine ilaveten not ortalamasına göre yüksek lisans süresince konaklama ve yemek ücretinde de %30 burs verilmektedir.
4. Öğrenci öğretim görevlisi oranı 20:1 dir.
5. YGS, LYS, ALES şartı yoktur.
6. Dilediğiniz bölümü seçme şansınız vardır.
7. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
8. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
9. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almak, University of Wisconsin-Superior’ da eğitim almaktan daha maliyetlidir.

Sınavsız Üniversite

sınavsız üniversiteYeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız veya TOEFL, ACT, GMAT, GRE gibi sınavlardan yeterli skoru alamadıysanız veya bu sınavlardan muaf tutulmak istiyorsanız öncelikle University of Wisconsin-Superior' da hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve hazırlık eğitiminizi tamamladığınızda istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz bölümde üniversite kabulleri elinizde oluyor.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Dönemlik)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 4.890 USD / 15 hafta

İngilizce hazırlık eğitimi süresince konaklama: 1.850 USD / 15 hafta

4 yıllık lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 5.160 USD / dönem
4 yıllık lisans bölümleri standart eğitim ücreti 7.960 USD / dönem

Lisans eğitimi süresince konaklama: 1.850 USD / dönem

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim University of Wisconsin-Superior Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri, Başvuru ve Burs Şartları

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak (15 hafta), Mayıs (10 hafta), Ağustos (15 hafta)

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Burs Şartları
1. 4 yıllık bölümler için lise mezuniyet notu 5.0 üzerinden en az 3.0 olmak.
2. Üniversite hazırlık okulunda en az bir dönem eğitim almak.
3. Mezuniyet not ortalamanıza bağlı olarak kayıt esnasında alacağınız burslara ilaveten lisans eğitimi süresince ki başarınıza paralel olarak ilave burslar alabilirsiniz.