Edmonds Community College

community collegeYıllık eğitim ücreti sadece 8.500 US$ civarında olan Edmonds Community College'in Türkiye temsilcisi olarak kayıttan, konaklamaya, vizeden, seyahat organizasyonuna tüm işlemlerinizi takip ediyor hemde bütün bu işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Unutmayın, ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tüm gelirini yurtdışı eğitim kuruluşlarından sağlamaktadır dolayısıyla hizmetlerimizden dolayı hiç bir aday öğrencimizden ek ücret talep etmiyoruz.

Neden Edmonds Community College'da Eğitim?

community college öğrenci apartmanı

Konaklama
ABD’de öğrencilere yurt veya aile yanında konaklama imkanı sunan bir kaç kolejden biri Edmonds Community College’dir. Tercihinize göre ister aile yanında ister yurtta kalabilirsiniz. Okula sadece 5 dakikalık mesafede olan öğrenci yurdu dört yatak odası, iki banyo, mutfak, oturma odasını içeren apartman daireleri şeklinde dizayn edilmiştir. Tüm yurtlar mobilyalıdır ve çamaşırhane, spor salonu, yemekhane, posta kutusu ve öğrenci çalışma odaları vardır. Banka, alışveriş merkezleri ve restoranlara yürüme uzaklığındadır. Bir öğrencinin kolej yurdunda, yemekler dahil yıllık konaklama masrafı 5.000 - 5.500 US$ civarında tutmaktadır.

community college yurt community college apartman oturma odası community college öğrenci yurdu

Üniversite Geçiş Programları
Community College da egitim almanın en avantajlı yönü olan üniversiteye geçiş hakkı için Edmonds Community College, öğrecilerine geniş bir temel eğitimi ilk iki yıl süresince verir. Kolej bünyesinde bulunan akademik danışmanların rehberliğinde öğrencilere ders seçme aşamasında yardım edilerek, onların 3. sınıf öğrencisi olarak üniversitelere geçiş yapmaları için gereken bilgi desteğinde bulunulur. Edmonds Community College de ilk 2 yıllık eğitimini tamamlayan adaylar Washington eyalatetinde bulunan tüm üniversitelere ve ABD’deki birçok üniversiteye geçiş hakkına sahiptir.

Lise’den Üniversiteye Geçiş Programı
Edmonds Community College tarafından sunulan lise tamamlama programında okuyan öğrenciler, okul diploması için gereken dersleri alırken aynı anda kolejden de dersler alabilirler. Bu programa, 16 yaşından büyük olan ve lise diploması olmayan herkes başvurabilir. Ek olarak Türkiye’de almış oldukları dersler, alacakları benzer derslere karşılık olarak sayılabilirler. Edmonds Community College bu programı sunmaya başlayan ilk kolejlerden biridir ve bu program kısa zaman içerisinde en popüler programlardan biri olmuştur.

Yoğun İngilizce Hazırlık Eğitimi
Yoğun İngilizce Kursları 5 seviyeden oluşur. Öğrenciler haftada toplam olarak 20 saat, Pazartesi – Cuma arasında ders alırlar. Tüm seviyelerdeki kurslar yazma, okuma, gramer, konuşma ve dinleme derslerinden oluşurlar. 5 seviyeyi de bitiren öğrenciler akademik amaçlı İngilizce dersleri ile birlikte kolej derslerinin bir kısmını da alabilir. İngilizce hazırlık eğitiminin sonunda yeterli seviyeye ulaşan adaylar TOEFL sınavı olmaksızın kolej eğitimlerine başlar.

Maaşlı Staj İmkanları
Kolej eğitimine başlayan ve iyi düzeyde İngilizce bilen öğrencilere Seattle'da bulunan büyük şirketlerde ödemeli staj imkanları sunulmaktadır. Bu stajlar öğrencilerin yeteneklerine ve tercihlerine göre maaşlı veya maaşsız olabilmektedir.

Danışmanlık ve Etkinlikler
Kolej danışmanları öğrencilerin Edmonds Community College’de başarılı olmaları için sürekli olarak çalışır ve üniversite geçişleri konusunda danışmanlık yaparlar. Her hafta yabancı ve Amerikan öğrenciler için farklı etkinlikler hazırlayıp, onların yeni arkadaşlar edinmeleri ve Amerikan hayatı konusunda tecrübe sahibi olmaları için yardımda bulunurlar.

community college edmonds community college