Amerika Üniversitelerinde Yüksek Lisans (Master) Eğitimi

30-36 kredinin tamamlandığı yüksek lisans eğitiminde, toplamda 8-10 ders alınmakta ve bitirme tezi hazırlanmaktadır. Doktora programı 2-3 yıl süren bir dönemi kapsamakta fakat yabancı öğrenciler için bu süre bazı durumlarda 4-5 yıla kadar çıkabilmektedir. Doktora programı sırasında bilimsel nitelik taşıyan bir araştırma yürütülmesi ve 30 kredilik ders alınması şarttır. Amerika'da doktora programına katılmak için o alanda master yapmak şartı birçok üniversite tarafından aranmamaktadır. Dolayısıyla birçok üniversitede lisans diploması alınan alanda doğrudan doktora yapma şansı bulunmaktadır. Master diploması için 30+ kredi ve doktora için ise 30+ krediyi tamamlamak gerekmektedir. ABD de yüksek lisans yapmayı planlayan Türk öğrencilerin yüksek lisans eğitimi almak istedikleri alana göre GRE veya GMAT sınavlarında birine girmeleri gerekebilir.

Amerika' da okuyan tüm yabancı öğrencilerin full-time statüsünde olmaları gerekir. Full-time statü dönem başına minimum 12 kredilik ders almak anlamına gelmektedir. Eğer öğrenci, dönem başına 12 kredi almaz ise, immigration (vize) ile ilgili problemler çıkmaktadır.

ATA Yurtdışı Eğitim tüm işlemlerinizi Türkiye kayıt ofisi olduğu ve anlaşmalı olarak çalıştığı, Üniversite Listemiz de bulunan okullarda eğitim almak isteyen adaylar için ekstra bir ücret almadan gerçekleştirmektedir. Eğer Amerika'da master eğitimi düşünüyorsanız ATA Yurtdışı Eğitim tecrübesi ve güvencesiyle kayıt olabilir, kayıttan konaklamaya tüm işlemlerinizi tecrübeli eğitim danışmanlarımız aracılığıyla ücretsiz olarak tamamlayabilirsiniz.

SINAV HAZIRLIK KURSLARI