Southern Illinois University

Southern Illinois University Edwardsville, St. Louis şehrine çok yakın bir mesafededir. 10 binin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, 33 farklı ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenciye de eğitim vermektedir. 300 hektarlık yemyeşil ve ormanlarla çevrili üniversite kampüsünde modern ve yüksek teknoloji ile donatılmış binalar bulunmaktadır. Eğitim tesisleri, aktivite alanları, fitness merkezi, spor merkezleri modern anlayışla dizayn edilmiş kampüs içi yurtlar üniversitede bulunan merkezlerden bazılarıdır.

Milyonlarca dolarlık yatırımla yeni inşa edilen bilim ve eğitim merkezi, elektronik derslikler, laboratuvar, tiyatro stüdyoları, radyo istasyonu ve devasa kütüphanesi ile Southern Illinois University Edwardsville kampüs ortamında üniversite okumak isteyen adaylar için mükemmel bir eğitim ortamı sunar. 80 den fazla farklı alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi sunan üniversite bünyesinde 90 civarında öğrenci kulübü bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası öğrencilerin kaynaşmasını ve kendilerini üniversitenin bir parçası olarak hissetmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş multicultural center yabancı öğrencilerin gerek birbirleriyle gerek Amerikalı öğrencilerle kaynaşması için önemli merkezidir.

Southern Illinois University' da Eğitim Almanın Avantajları

1. TOEFL sınavı Southern Illinois Üniversitesine kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL şartını sağlamış sayılırlar.
2. Aday, yüksek lisans eğitimi için gerekli olan GMAT, GRE gibi sınavları hazırlık eğitimi içerisinde kendisini hazır hissettiği anda alabilir.
3. Not ortalamanıza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. Üniversite öğretim üyelerinin %67 den fazlası alanlarında en yüksek akademik dereceye sahiptir.
5. Öğrenci öğretim görevlisi oranı 18:1 dir.
6. Amerikalı öğrencilerinde konakladığı kampüs içi yurt imkanı.
7. Southern Illinois University' nın bulunduğu Edwardsville ABD içerisinde suç oranının en düşük olduğu bölgelerden biridir.
8. YÖK denkliği vardır
9. YGS, LYS, ALES şartı yoktur
10. Dilediğiniz bölümü seçme şansı vardır
11. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
12. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
13. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik. Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almak, University of Southern Indiana' da eğitim almaktan çok daha maliyetlidir.

Sınavsız Üniversite

Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız öncelikle Southern Illinois University Edwardsville' in hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabülleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Dönemlik)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 4.890 USD / 15 hafta
İngilizce hazırlık eğitimi süresince konaklama: 1.941 USD / 15 hafta

4 yıllık lisans bölümleri eğitim ücreti 4.440 USD / dönem
Lisans eğitimi süresince konaklama: 1.941 USD / dönem

Yüksek Lisans bölümleri eğitim ücreti 6898 USD / dönem
Yüksek Lisans eğitimi süresince konaklama: 1.941 USD / dönem

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim Southern Illinois University Edwardsville Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri ve Başvuru

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak (15 hafta), Mayıs (10 hafta), Ağustos (15 hafta)

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.