University of Minnesota - Duluth

Minnesota'nın dördüncü büyük şehri olan Duluth da bulunur. 200 bin üzerinde nüfusuyla muhteşem Superior gölünün etrafındaki en güzel şehirlerinden biridir. 41 ülkeden yüzlerce yabancı öğrencinin eğitim almakta olduğu üniversitenin toplam öğrenci sayısı ise 10 binin üzerindedir.

Üniversite yaşamına alışabilmeniz, eğitim ve üniversite ortamından keyif alabilmeniz için akademik personelin de katılımıyla birçok etkinlik ve organizasyonlar düzenlenmektedir. Kampüste yaşam kalitesini arttırmaya yönelik bu aktivitelerle öğrenci ilişkilerinin güçlenmesi, öz güven ve liderlik yeteneklerinin öne çıkması, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin birbirlerini tanıması hedeflenmektedir.

University of Minnesota - Duluth da Eğitim Almanın Avantajları

1. TOEFL sınavı üniversiteye kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL şartını sağlamış sayılırlar.
2. Aday, yüksek lisans eğitimi için gerekli olan GMAT, GRE gibi sınavları hazırlık eğitimi içerisinde kendisini hazır hissettiği anda alabilir.
3. Not ortalamaniza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. University of Minnesota - Duluth Amerika'nın en güvenli şehirlerinden birindedir.
5. Üniversite öğretim üyelerinin %75 den fazlası alanlarında en yüksek akademik dereceye sahiptir.
6. Kampüs içerisinde yurt imkanları bulunmaktadır. Arzu eden öğrenciler Amerikan oda arkadaşları ile de kalabilirler.
7. Çoğu sınıf 20 civarında öğrenciden oluşur. Böylece öğrenci ve öğretim görevlileri yakın bir çalışma ilişkisi geliştirebilirler.
8. Öğrenci öğretim görevlisi oranı 21:1 dir.
9. YGS, LYS, ALES şartı yoktur
10. Dilediğiniz bölümü seçme şansı vardır
11. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
12. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
13. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik. Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almak, University of Minnesota - Duluth'da eğitim almaktan daha maliyetli.

Sınavsız Üniversite

Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız öncelikle University of Minnesota - Duluth un hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Dönemlik)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 4.890 USD / 15 hafta

İngilizce hazırlık eğitimi süresince konaklama: 2.251 USD / 15 hafta

4 yıllık lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 6.601 USD / dönem
4 yıllık lisans bölümleri standart eğitim ücreti 7.101 USD / dönem

Lisans eğitimi süresince konaklama: 2.251 USD / dönem

Yüksek Lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 10.995 USD / dönem
Yüksek Lisans bölümleri standart eğitim ücreti 11.495 USD / dönem

Yüksek Lisans eğitimi süresince konaklama: 2.251 USD / dönem

Ödeme Planı; Tüm ödemeler taksitler halinde ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim University of Minnesota - Duluth Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri, Başvuru ve Burs Şartları

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak (15 hafta), Haziran (10 hafta), Ağustos (15 hafta)

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Burs Şartları
1. 4 yıllık bölümler için lise mezuniyet notu 5.0 üzerinden en az 3.5, 100 üzerinden 75 olmak.
2. Yüksek lisans (master) için lisans mezuniyet ortalaması 4.0 üzerinden en az 3.00 olmak.
3. Üniversite İngilizce hazırlık okulunda en az bir dönem eğitim almak.
4. Mezuniyet not ortalamanıza bağlı olarak kayıt esnasında alacağınız burslara ilaveten lisans ve master eğitimi süresince ki başarınıza paralel olarak ilave burslar alabilirsiniz.