UCR Extension, University of California Riverside

The University of California eğitim sisteminde bulunan 10 üniversiteden biri olan UCR 22.000 bin civarında öğrenciye eğitim veren büyük bir kampüs üniversitesidir. Birçok araştırma ve ranking sıralamasında üstlerde yer alması dolayısıyla Güney Kaliforniya'nın en popüler üniversitelerinden biri olmuştur.

Programlar, Tarihler ve Fiyatlar

1- İngilizce Hazırlık Kursları: Yeterli düzeyde İngilizce bilmeyen adaylar için oluşturulan bu kurslar yoğun, konuşma, mesleki, akademik amaçlı gibi farklı hedeflere yöneliktir. Adayların yabancı dille ilgili tüm sorunlarını gidermeleri amaçlanır. 4 haftadan 30 haftaya kadar süren bu kursların her ay başlangıç tarihleri vardır. 4 Haftalık kursun bedeli 1950$ olup süre uzadıkça aylık birim maliyetler düşmektedir.

2- Akademik Eğitim ve Profesyonel Sertifikalar: İşletme, pazarlama, proje yönetimi ve İngilizce öğretmenlerine yönelik TESOL kursları bu program altında sunulur. Yılda 4 başlangıç tarihi olan bu programlarda 15 haftalık bir kursun maliyeti 8000$ civarındadır.

3- Yüksek Lisans Diplomaları (Postgraduate Diploma Programs): Uluslararası adaylar tarafından en çok tercih edilen programlardır, üniversite eğitimini almış ve kariyerine ABD de başlamak, CV sine ilave özellikler eklemek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.
Postgraduate Certificate in Management (PGCM)
Postgraduate Diploma in Bioengineering Management (PGDBM)
Postgraduate Diploma in Business Management (PGDM)
Postgraduate Diploma in Engineering Management (PGDEM)
Postgraduate Diploma in Entertainment and Media Management (PGDE)
Postgraduate Diploma in Public Policy and International Relations
Postgraduate Diploma in Sports Management (PGDS)
Postgraduate Diploma in Tourism and Hospitality Management
Programlar genelde Ocak ve Eylül aylarında başlar ancak farklı tarihlerde söz konusu olabilmektedir. 3 aylık programlar 6900$, yıl boyu süren kurslar ise 19.500$ civarındadır.

4- UCR Geçiş Programları: Ülkesinde lise eğitimini tamamlamış lisans eğitimini ise University of California Riverside da tamamlamak isteyen adaylar için oluşturulmuştur. Adayın özelliklerine göre değerlendirme yapılır. Programların mutlaka Eylül başlangıcı olamakla birlikte bazı adaylar için ara tarihlerde mümkün olabilmektedir. Programlar Admission Preparation Program (APP), International Transfer Track Program (ITT), University Credit Program (UCP) gibi isimlerle adlandırılır. Kursun süresine göre 4000$ den başlayıp 30.000$ a kadar çıkan fiyat aralığı vardır.

En az 9 aylık sertifika ve diploma programına katılan adaylar, program sonunda OPT (Optional Practical Training) denilen 1 yıllık Amerika'da oturum ve çalışma iznine sahip olur.

Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti

ATA Yurtdışı Eğitim, UCR Extension programlarının Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmemektedir.

Başvuru ve kayıt işlemleriniz, kampüs içi veya dışı konaklama ayarlanması, karşılama organizasyonu, vize başvuru işlemleri gibi tüm etaplarda ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın sorunsuz bir şekilde eğitiminize başlayın.