Arkansas State University

Türkiye'de bazı kapıların kapanması çoğu zaman çok daha fazla seçeneği de beraberinde getirebiliyor. Türkiye'de birçok özel üniversiteden daha ekonomik olan Arkansas State Üniversitesi (ASU), YÖK denkliği olan İngilizce eğitim veren ve ekonomik üniversite arayışında olan adaylara tavsiye ettiğimiz Dünya çapında prestijli bir Amerikan devlet üniversitesidir.

Sınavsız Üniversite

Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız veya IELTS-TOEFL gibi resmi sınavlara girmediyseniz öncelikle Arkansas State University nin hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor.

ASU' da Eğitim Almanın Avantajları

1. YÖK denkliği var
2. YGS, LYS, ALES şartı yok
3. Dilediğin bölümü seçme şansı var
4. İngilizcesi yeterli seviyede olmayan adaylar için hazırlık eğitimi var
5. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız var
6. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz var
7. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik. Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almanın Arkansas State University’de eğitim almaktan daha maliyetli olduğunu biliyor musunuz?
8. Üniversitede birinci yılını tamamlayan adaylardan talep edenlere üniversite bünyesinde maaşlı iş fırsatları sunulmaktadır.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı

İngilizce Hazırlık okulu yıllık eğitim ücreti 8.800 USD / yıl
İngilizce Hazırlık okulu dönemlik eğitim ücreti 4.400 USD / 1 dönem (16 hafta)

İngilizce hazırlık eğitimi süresince konaklama:
Yemekler dahil yurt ücreti: 5.500 USD / yıl
Yemekler dahil yurt ücreti: 2.918 USD / 1 dönem (16 hafta)

4 yıllık lisans bölümleri yıllık eğitim ücreti 8.160 USD / yıl

Lisans eğitimi süresince konaklama:
Yemekler dahil yurt ücreti: 5.836 USD / yıl

Yüksek Lisans bölümleri yıllık eğitim ücreti 8.080 USD / yıl

Yüksek Lisans eğitimi süresince konaklama:
Yemekler dahil yurt ücreti: 6.110 USD / yıl

Ödeme Planı, Tüm ödemeler taksitler halinde ve eğitim başlangıç tarihine göre 8 veya 16 haftalık periyodlarda doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim Arkansas State University nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Üniversitede birinci yılını tamamlayan adaylardan talep edenlere üniversite bünyesinde maaşlı iş fırsatları sunulmaktadır. Bu şekilde öğrenciler aylık 500-600 USD civarında bir gelir elde edebilmektedir.

Eğitim Başlangıç Tarihleri ve Başvuru

İngilizce hazırlık eğitimi başlangıç tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Ağustos, Ekim
4 Yıllık lisans bölümleri başlangıç tarihleri: Ocak, Ekim
Yüksek lisans bölümleri başlangıç tarihleri: Ocak, Ekim

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.