Texas A&M University-Corpus Christi

amerika burslu texasGüney Teksas'ta bulunan ve 240 dönümlük (sahil ile birleştirilmiş) bir ada üzerinde yer olan Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi muhteşem imkanlar sunan bir kampüs üniversitesidir. 300 bin nüfuslu bir bölgede yer alan üniversite San Antonio, Houston gibi şehirlere bir kaç saatlik mesafededir. Üniversitenin toplam öğrenci sayısı 8.000 den fazladır. Doğa ile bütünleşmiş muhteşem kampüsü içerisinde modern derslikler, öğrenci yurtları, kütüphane, aktivite alanları ve öğrenci destek birimleri gibi tesisler bulunur. Kendi özel plajı bulunan üniversite bölgenin popüler sahil noktası olan Gulf Coast a bir kaç km lik mesafededir. Denizle çevrelenmiş bu ada üniversitesi bölgenin en popüler ve en çok tercih edilen üniversitelerinden biridir.

Yabancı öğrencilerin büyük bir kısmı apartman tarzı dizayn edilmiş ve her katta mutfağı ve çamaşırhanesi bulunan kampüs içi yurtlarda konaklar. Her yurt odasında mikrodalga fırın ve buzdolabı vardır ve 2 odalı daireler kendi özel banyosuna sahiptir.texas üniversiteleri

Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi öğrenciler için sayısız aktivite ve sosyal faaliyet imkanı sunmaktadır. Diğer birçok sportif alanlara ilave olarak denizle bütünleşmiş olmasından dolayı su sporlarının tüm dallarını yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi de Eğitim Almanın Avantajları

1. TOEFL sınavı üniversiteye kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL şartını sağlamış sayılırlar.
2. Aday, yüksek lisans eğitimi için gerekli olan GMAT, GRE gibi sınavları hazırlık eğitimi içerisinde kendisini hazır hissettiği anda alabilir.
3. Not ortalamanıza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. ABD nin saygın üniversite ranking belirleyicilerinden olan US News & World Report un hazırladığı en iyi üniversiteler listesine birçok kez girmiştir.
5. Üniversite öğretim üyelerinin %91 den fazlası alanlarında en yüksek akademik dereceye sahiptir.
6. Öğrenci öğretim görevlisi oranı 17:1 dir.
7. YÖK denkliği vardır
8. YGS, LYS, ALES şartı yoktur
9. Dilediğiniz bölümü seçme şansı vardır
10. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
11. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
12. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik. Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almak, Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi'de eğitim almaktan daha maliyetlidir.

Sınavsız Üniversite

yurtdışı universite bursYeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız öncelikle Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi nin hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Dönemlik)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 4.395 USD / 15 hafta

İngilizce hazırlık eğitimi süresince konaklama: 3.357 USD / 15 hafta

4 yıllık lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 3.288 USD / dönem
4 yıllık lisans bölümleri standart eğitim ücreti 7.044 USD / dönem

Lisans eğitimi süresince konaklama: 3.357 USD / dönem

Yüksek Lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 2.610 USD / dönem
Yüksek Lisans bölümleri standart eğitim ücreti 5.427 USD / dönem

Yüksek Lisans eğitimi süresince konaklama: 3.357 USD / dönem

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri, Başvuru ve Burs Şartları

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak (15 hafta), Haziran (10 hafta), Ağustos (15 hafta)

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Burs Şartları
1. 4 yıllık bölümler için lise mezuniyet notu 5.0 üzerinden en az 4.0 olmak.
2. Yüksek lisans (master) için lisans mezuniyet ortalaması 4.0 üzerinden en az 2.75 olmak.
3. Üniversite hazırlık okulunda en az bir dönem eğitim almak.
4. Mezuniyet not ortalamanıza bağlı olarak kayıt esnasında alacağınız burslara ilaveten lisans ve master eğitimi süresince ki başarınıza paralel olarak ilave burslar alabilirsiniz.

amerikada üniversite eğitimi