Green River Community College

Green River Community College, 1965 yılında kurulmuş bir devlet yüksek okuludur. Devlet okulu olması sebebiyle kar amacı gütmeden mümkün olan en düşük maliyetlerle kaliteli üniversite eğitimi sunmayı ilke edinmiştir. Green River Community College’da 45 den fazla ülkeden gelen 1300 civarında yabancı öğrenciyle birlikte toplamda 10.000 den fazla öğrenci okumaktadır.

En Çok Tercih Edilen Bölümler
Pilotluk, Eczacılık, Tasarım, İşletme, Sağlık Bilimleri, İletişim, Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik, Havacılık gibi bölümlerdir. Özellikle yurtdışında düşük maliyetlerle pilotaj veya eczacılık eğitimi almak isteyen adaylar için harika bir okuldur. Birçok ülkede son derece maliyetli olan bu eğitimleri Green River Community College aşağıda belirtilen standart eğitim ücretleri ile sunmaktadır.

Neden Green River Community College'de Eğitim?

Konaklama
Green River Community College yerleşkesi içinde bulunan Campus Corner Apartments'larında Amerikalı ve diğer yabancı öğrencilerle birlikte konaklayabilir veya Green River Community College'in anlaşmalı ailelerinde kalarak evde kalma seçeneğiyle hem ABD kültürünü tanıyıp hem de ana dili İngilizce olan insanlarla pratik yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Üniversite Geçiş Programları
Community College'da eğitim almanın en avantajlı yönü olan üniversiteye geçişte öğrenciler, lisans derecelerinin ilk iki yılını Green River Community College’da tamamlayabilirler. Öğrenciler eğitimlerinin henüz ilk yılında danışmanlarıyla birlikte, genel eğitim ve giriş dersleri başta olmak üzere bir 'Üniversiteye Geçiş Planı' geliştirirler. 'Üniversiteye Geçiş Yolu' programı adayların ABD üniversitelerinden birine koşullu kabul edilmelerine olanak sağlar.

Yoğun İngilizce Hazırlık Eğitimi
Yoğun İngilizce hazırlık eğitimi yüksek okula veya üniversiteye giren öğrencilere güçlü bir akademik İngilizce hazırlığı sağlar. Öğrenciler haftada toplam 20 saat ders alırlar. Tüm seviyelerdeki kurslar dil bilgisi, yazma, okuma ve sözel iletişimi geliştirmeye yönelik sınıflardan oluşur. Yoğun İngilizce hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan ve İngilizce'den yeterli seviyeye ulaşan adaylar TOEFL-IELTS gibi sınavlar olmaksızın üniversite eğitimlerine başlar.

Burs Olanakları ve Maaşlı Staj İmkanları
Green River Community College' de eğitime başlayan öğrenciler için üniversite çeşitli burslar sunmaktadır. Ayrıca burslara ilaveten kısmi okul ücreti indirimi veya üniversite kampüsü içerisinde çalışma imkanları da bulunmaktadır. Kampüs içinde çalışan öğrenciler aylık 200 US$ ile 500 US$ arasında ek gelir elde edebilmektedir.

Green River Community College'de Ücretler ve Tarihler

Eğitim Ücretleri:
Üniversite: 3200 US$ / 1 dönem (3 ay)
İngilizce Hazırlık: 3349 US$ / 1 dönem (3 ay)
Kitaplar 200 US$ / 1 dönem (3 ay)

Konaklama Ücretleri:
Kampüs içi yurt 5775 US$ / 3 dönem (9 ay)
Aile yanı 450 US$ / aylık (yemeksiz, mutfak kullanımlı)
Aile yanı 650 US$ / aylık (yemekli, mutfak kullanımlı)

Eğitim Başlangıç Tarihleri ve Başvuru
İngilizce hazırlık başlangıç tarihleri: Eylül, Aralık, Mart, Haziran
Üniversite bölümleri başlangıç tarihleri: Eylül, Aralık, Mart, Haziran

Green River Community College'de bir akademik yıl 3 dönemden oluşur. Her dönem 3 aydır. (Eylül-Aralık / Aralık-Mart / Mart-Haziran) Arzu eden adaylar Haziran-Ağustos ayları arası yaz okulu dönemine de devam edip erken mezuniyet gibi avantajlara sahip olabilirler.

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.