McNeese State University

Louisiana eyaletinin güney batısında 175 bin nüfüslu Lake Charles şehrindedir. Houston, Baton Rouge, New Orleans gibi şehirlere bir kaç saatlik mesafededir. Üniversitenin toplam öğrenci sayısı 8.500 den fazladır ve 49 farklı ülkeden gelen yüzlerce yabancı öğrencide Amerikalı öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Kampüs çok geniş olup eğitim binalarının bulunduğu ana kampüs 99 bin m², yeşil alanlar 402 bin m² ve öğrenci yurtları, spor tesisleri, çevre araştırma merkezi gibi birimler ise 65 bin m² lik bir alan üzerine yayılmıştır. Newsweek tarafından yayımlanan ve Harvard, Stanford gibi popüler üniversitelerinde yer aldığı listede ulusal bazda en çok ilgi gören üniversitelerden biri olarak yer almıştır. McNeese State University farklı alanlarda 58 lisans ve 35 master programı sunmaktadır.

McNeese öğrencilerinin yıl boyunca kullanabileceği eğlence ve aktivite kompleksi, 50 metrelik olimpik yüzme havuzu, buhar ve sauna odaları, üç basketbol sahası, fitness ve ağırlık odaları, badminton kortu ve kapalı spor salonu bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde 20 den fazla spor kulübü gerek ulusal maçlar sırasındaki coşku, gerekse yıl boyu düzenledikleri kurslarla öğrencilere birçok aktivite ve sportif faaliyet sunar.

McNeese State University de Eğitim Almanın Avantajları

1. TOEFL sınavı üniversiteye kabul için bir ön şart değildir. Üniversite hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan adaylar TOEFL şartını sağlamış sayılırlar.
2. Aday, yüksek lisans eğitimi için gerekli olan GMAT, GRE gibi sınavları hazırlık eğitimi içerisinde kendisini hazır hissettiği anda alabilir.
3. Not ortalamanıza bağlı olarak burs ve indirim imkanları sunulmaktadır.
4. Kampüs içi yurtlarda ABD li öğrencilerle birlikte kalma imkanı.
5. Amerika'da en ekonomik devlet üniversitelerinden biridir.
6. McNeese State University ABD içerisinde ve uluslararası alanda tüm resmi ve özel akreditasyon kuruluşları tarafından tanınmaktadır.
7. YÖK denkliği vardır
8. YGS, LYS, ALES şartı yoktur
9. Dilediğiniz bölümü seçme şansı vardır
10. Türkiye'den alacağınız diploma ile Türkiye'de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye'de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız vardır.
11. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz olacaktır.
12. Üstelik eğitim maliyetleri tahmin ettiğinizden de ekonomik. Türkiye'de ve özellikle şehir dışında özel bir üniversitede eğitim almak, McNeese State Üniversitesinde eğitim almaktan daha maliyetlidir.

Sınavsız Üniversite

Yeterli düzeyde İngilizce bilmiyorsanız öncelikle McNeese State University nin hazırlık okuluna devam ediyorsunuz ve İngilizceden yeterli seviyeye geldiğinizde istediğiniz bölümde eğitiminize başlıyorsunuz. Başvuru işlemleriniz tamamlandığında hem dil okulu kabulleriniz hem de sonrasında eğitim almak istediğiniz lisans veya yüksek lisans kabulleri elinizde oluyor.

Eğitim Maliyetleri ve Ödeme Planı (Dönemlik)

İngilizce Hazırlık okulu eğitim ücreti 4.395 USD / 15 hafta

İngilizce hazırlık eğitimi süresince konaklama: 2.400 USD / 15 hafta

4 yıllık lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 4.390 USD / dönem
4 yıllık lisans bölümleri standart eğitim ücreti 6.595 USD / dönem

Lisans eğitimi süresince konaklama: 2.400 USD / dönem

Yüksek Lisans bölümleri burslu eğitim ücreti 4.632 USD / dönem
Yüksek Lisans bölümleri standart eğitim ücreti 6.837 USD / dönem

Yüksek Lisans eğitimi süresince konaklama: 2.400 USD / dönem

Ödeme Planı; Tüm ödemeler dönemlik olarak ve eğitim başlangıç tarihine göre doğrudan üniversiteye ödenir.

ATA Yurtdışı Eğitim McNeese State University nin Türkiye kayıt ofisi olup danışmanlık veya başka isimler altında hiç bir ek ücret talep etmez.

Eğitim Başlangıç Tarihleri, Başvuru ve Burs Şartları

Eğitim başlangıç tarihleri: Ocak (15 hafta), Haziran (10 hafta), Ağustos (15 hafta)

Kayıtlar yıl boyunca devam eder. Eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten 3 ay önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Burs Şartları
1. 4 yıllık bölümler için lise mezuniyet notu 5.0 üzerinden en az 3.5 olmak.
2. Yüksek lisans (master) için lisans mezuniyet ortalaması 4.0 üzerinden en az 3.0 olmak.
3. Üniversite hazırlık okulunda en az bir dönem eğitim almak.
4. Mezuniyet not ortalamanıza bağlı olarak kayıt esnasında alacağınız burslara ilaveten lisans ve master eğitimi süresince ki başarınıza paralel olarak ilave burslar alabilirsiniz.