ata yurtdışı eğitim ATA Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı eğitim kampanyaları ve güncel haberler için lütfen e-mail adresinizi yazınız :


yurtdışı eğitim haberler

Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışı dil okulları farklı hedefler için ve geniş bir yelpaze içerisinde eğitim programları sunar. Bu programlar;

  • Genel dil eğitimi kursları,
  • Yoğun dil eğitimi kursları,
  • Akademik yıl ve sömester (uzun dönem dil eğitimi) programları,
  • İş adamları ve kısıtlı zamanı olanlar için hızlandırılmış yoğun programlar veya executive kurslar,
  • Çalışma hayatına yönelik iş İngilizcesi kursları,
  • Sınav hazırlık (IELTS, TOEFL gibi) kursları,
  • Üniversite hazırlık kursları, gibi

eğitim seçeneklerini içermektedir.

yurtdışı dil okullarıYurtdışı dil okullarında öğrenciler seviyelerine göre gruplandırılmış özel sınıflarda eğitim alırlar. Eğitime başlanılan ilk gün grammer, listening ve speaking bölümlerinden oluşan bir seviye tespit sınavı sonrası öğrencinin dil seviyesi belirlenir ve uygun kurdan eğitime başlanır. Ayrıca İngilizce eğitimine ilave olarak Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Japonca, Çince, Rusça gibi farklı dillerin öğrenilmesine yönelik kurslarda bulunmaktadır.

İngilizce Dil Eğitimi (İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Güney Afrika, İrlanda) hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar için tıklayınız.

Diğer Diller (Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, İsviçre, Çin, Japonya, Rusya, Ukrayna) hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar için tıklayınız.

Dil Kursları ve Ülkeler

Genel Dil Eğitimi Kursları: Genel dil eğitiminden kastedilen çoğunlukla haftada 15 ile 20 saat arası olan programlardır. Bu programların başlangıç tarihleri esnek olup yıl boyunca kayıt olabilme imkanı vardır. Pazartesiden - Cumaya sabahları veya tercihinize göre öğleden sonraları dersler yapılır. Özellikle uzun dönem dil kursuna gitmeyi planlayanlar veya eğitim gördüğü şehri gezmek, sosyal faaliyetlere katılabilmek için yeterli zaman arayışında olanlar için ideal bir seçenektir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar uygun sınıflar bulunmaktadır ve min. 2 hafta olmak üzere istediğiniz uzunlukta bu programlara katılabilirsiniz. Yurtdışı Eğitim Fiyatları için tıklayınız...

Yoğun Dil Eğitimi Kursları: Yoğun dil eğitimi programları genellikle haftada 25 saat ve üzeri dil kursu programlarını kapsar. Kısa sürede hızlı bir ilerleme sağlamak isteyen öğrenciler için idealdir. Seçtiğiniz programa göre günde 5-6 veya daha fazla saatlerde eğitim alırsınız ve buda hızlı bir gelişim süreci göstermenize yardımcı olur. Ayrıca bir çok okulda yoğun programlar, seviyenize ve ilgi alanlarınıza göre belirleyebileceğiniz seçmeli dersler de içerir. Seçmeli dersler iş ingilizcesi, sınava hazırlık kursları (TOEFL, IELTS kursu gibi), pronunciation (telaffuz), yazma ve kelime bilgisi, konuşma sınıfları gibi konuları içerir. Genel dil eğitimi programlarında olduğu gibi başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta olup min. 2 hafta olmak üzere istediğiniz uzunlukta bu programlara katılabilirsiniz.

Yurtdışında Sınav Hazırlık Kursları: Bu kurslar 2 grupta toplanır.
toefl kursları1- Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları: TOEFL, IELTS gibi İngilizce seviyesi ölçen sınavlardan yüksek skorlar alınabilmesine yönelik kurslardır. İngilizce bilginizi ve İngilizcenizin akıcılığını ölçen bu sınavlar yurtdışındaki dil okulları bünyesinde de yapılmaktadır. Okulların çoğu upper-intermediate seviyesinden itibaren bu sınıflara öğrenci kabul eder ve programların daha önceden belirlenmiş başlangıç tarihleri ve süreleri vardır. TOEFL, IELTS gibi sınavların temel amacı akademik veya mesleki alanda İngilizce bilgisine ihtiyaç duyanların dil seviyelerini ölçmede gösterge olmasıdır. Ayrıca yurtdışında lisans veya yüksek lisans okumak isteyen fakat İngilizce hazırlık eğitimi almak istemeyen öğrencilerin veya farklı ülkelere göçmenlik başurusunda bulunmak isteyenlerin bu sınavlara girmesi ve istenilen skorları almaları gerekir. Bu sınavlara ilave olarak Fransızca' da DELF ve DALF, İspanyolca' da DELE, İtalyanca' da CILS, Almanca' da DSH sınavlarına hazırlık kurslarımızda bulunmaktadır.
2- GMAT, GRE, SAT Sınavlarına Hazırlık Kursları: ABD ve Kanada'da çok popüler olan bu sınavlar, Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için gereklidir. Bu sınavlardan alınacak yüksek skorlar prestijli üniversitelere girmenizi kolaylaştırmaktadır. Temel İngilizce eğitimini içermeyen bu kurslarda öğrencinin zaten İngilizceyi çok iyi düzeyde bildiği varsayılır ve özel eğitim materyalleri kullanılarak öğrencinin analitik ve sözel becerileri arttırılır. Dil okullarında advanced (ileri düzey) seviyesinden itibaren bu sınıflara öğrenci kabul edilir ve programların daha önceden belirlenmiş belirli başlangıç tarihleri ve süreleri vardır.

IELTS - TOEFL - GMAT - GRE - SAT Sınav Hazırlık Kursları ve fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Yurtdışında Dil Okulları
İngilizce
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika
İspanyolca
İspanya, Arjantin, Küba, Meksika
Almanca
Almanya, Avusturya, İsviçre
Fransızca
Fransa, Kanada, İsviçre
İtalyanca
İtalya
Çince
Çin
Rusça
Rusya, Ukrayna
Japonca
Japonya

Bu sayfadaki yurtdışı dil okulu programları 18 yaş üzerinde olan adaylar içindir. 18 yaş altı adaylara özel dil kursu seçenekleri için yurtdışında yaz okulu programlarımızı inceleyiniz.