Avusturya Viyana Üniversitelerinde Eğitimin Avantajı

- Kaliteli ve uygun fiyatlarla sunulan eğitim imkanı, Viyana Üniversitesinden alınan diplomalara YÖK tarafından denklik verilmesi ve Viyana Üniversitelerinin tüm Dünya' da tanınan prestijli üniversiteler olması Türk öğrenciler için önemli bir avantajdır.

- Viyana Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler Erasmus ve Sokrates öğrenci değişim programlarından yararlanarak, diğer Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerde iki dönem ücretsiz eğitim alabilirler.

- Öğrenciler Avusturya’ da ki eğitimleri süresince çalışarak eğitim ve yaşam giderlerinin önemli bir kısmını karşılama imkanına sahiptir.

- Ortaçağ Avrupasının öncü şehirlerinden olan Viyana, bugün 18. yüzyılın cazibesi ve 19. yüzyılın görkemini yansıtan bir şehirdir. Şehirdeki eski dünya ambiyansı, şehrin duruşu kadar mimarisiyle de ortaya çıkmaktadır. Mozart ve Schubert'e ev sahipliği yapan kent müzikle olduğu kadar; Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla da ünlüdür.

- Viyana birbirinden güzel parkları, görkemli operaları, kafeleri, elmalı pastaları, leziz schnitzeliyle hem gözünüze, hem damağınıza ve hem de ruhunuza hitap edecek muhteşem bir kenttir.

- Dünya’ da refah düzeyi ve yaşam kalitesi en yüksek ülkelerden biri olan Avusturya' nın başkenti olan Viyana, güvenli bir şehir olmasından dolayı öğrenciler için ideal bir eğitim ortamı sunar.

Avusturya Üniversiteleri
Viyana'da Eğitimin Avantajları
Başvuru Belgeleri
Eğitim Giderleri
Adım Adım Kayıt İşlemleri