Viyana Üniversitelerine Başvuru ve Kayıt İşlemleri

1. Adım ;
a) ATA Yurtdışı Eğitim Ofisleri ile iletişime geçerek durumunuzu anlatın ve Avusturya'da eğitim görmek için ideal bir aday olup olmadığınızı öğrenin.
2. Adım ;

a) Eğer şartlarınız uyuyorsa ve ATA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla işlemlerinize devam etmek istiyorsanız, 'Avusturya'da Eğitim Sözleşmemiz' tarafınıza ulaştırılacaktır.
b) Danışmanlık ücretinin ilk taksitini (seçtiğiniz başvuru paketine göre danışmanlık ücretinin yarısı) size verilecek hesap numaralarına yatırmanız ve dekontu ATA Yurtdışı Eğitime ulaştırmanız istenecektir.

Tam Başvuru Paketi

Ekonomik Başvuru Paketi

Konaklama Paketi

3. Adım ;
a) Üniversitelere başvurunuzun yapılabilmesi için hazırlamanız gereken belgelerin listesi size ulaştırılacak ve hangi belgelerin ne şekilde hazırlanması gerektiği açıklanacaktır.
b) Siz üniversitelere başvuru için gerekli belgeleri ATA Yurtdışı Eğitime ulaştırdığınızda, ATA Eğitim danışmanları üniversite başvurunuzu gerçekleştirecek ve seçtiğiniz başvuru paketine göre Avusturya vizesi için hazırlamanız gereken belgelerin listesiyle, vizeye başvuru süreci ile ilgili temel bilgileri gönderecektir.
c) Avusturya' dan üniversite kabulleriniz geldiğinde danışmanlık ücretinin ikinci yarısını yatırmanız istenecek ve Avusturya vizesine başvurma aşamasına gelmeniz sağlanacaktır.
4. Adım ;

a) Vize başvurunuzun sonucu beklenecek, vize sonucuna göre Avusturya‘da konaklamanız ayarlanacak ve eğitim başlangıç tarihiniz dikkate alınarak seyahat organizasyonunuz gerçekleştirilecektir.

Avusturya Üniversiteleri
Viyana'da Eğitimin Avantajları
Başvuru Belgeleri
Eğitim Giderleri
Adım Adım Kayıt İşlemleri