İngiltere Brighton 13-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Brighton

brighton yaz okuluLondra'ya yakın, yıl boyu hareketli ve gösterişli bir sahil şehridir. İngilizce eğitimi amacıyla Dünya'nın her yerinden gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmakta olan Brighton İngiltere'nin en popüler merkezlerinden biridir. Tarihi bir şehir olmasına rağmen eğlenceli hayat tarzı ve yıl boyu düzenlenen festivalleriyle gençler tarafından en çok tercih edilen bölgelerden biri olmayı başarmıştır.

Hareketli ve eğlence dolu bir şehir olması dolayısıyla Brighton'da her zaman yapılacak bir şeyler vardır. Sahil boyunca dizilmiş sayısız kafe ve restaurant, meşhur iskelesi (Brighton Pier), yürüyüş yolları, şehir hayatı ile bütünleşmiş hareketli yaşam tarzıyla gençliğin başkentidir.

İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesiden Cumaya haftada 20 derstir.ingilizce kursu

- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır. Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri, kalıcı hale getirmeleri ve dil kullanımında öz güvenlerini arttırmak amaçlanır.

- Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.

- Modern ve kısa süre önce yenilenmiş olan kolej kampüsü içerisinde eğitim verilir.

- Arzu eden öğrenciler fiyat farkı ödeyerek haftada 30 ders ingilizce eğitimi alabilirler.

- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrenciler okula geldikleri ilk gün dil seviyelerinin belirlenmesi amacıyla seviye tespit sınavına alınır. Gruplar İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
kampüs konaklamaÖğrenciler Ovingdean Hall College yurtlarında konaklar. Kampüs hayatı deneyimini yaşamak isteyen öğrenciler için mükemmel bir fırsattır. Kampüs ideal ders çalışma ortamlarının yanı sıra birçok sosyal ve sportif imkana da sahiptir. Kampüs şehir merkezine 30 dk. mesafededir.

Odalar:
Odalar 2 veya 3 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aile Yanı
Özenle seçilen, okul tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ve ana dili İngilizce olan ailelerin yanında konaklanır. İngilizce pratiği ve yabancı bir kültürü tanımak, anlamak açısından bulunmaz bir fırsattır. Aile yanı konaklamalar okula ortalama 30 dk. mesafededir.

Odalar:
Odalar 2 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm öğünler aile tarafından sağlanır. Hafta sonu gezileri için ise piknik sepetleri hazırlar. Bazı günlerde öğle yemekleri paketlenmiş olarak sunulabilir.

Aktiviteler

aktivitelerÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.

Aktivite programları dört ana başlık altında toplanır;
- Sosyal Aktiviteler (hoşgeldin partisi, karaoke gecesi, sinema gecesi, interaktif tiyatro gibi)
- Kültür Çalışmaları (El sanatları)
- Geziler (Brighton şehir gezisi, Arundel kalesi, Royal Pavilion, Seven Sisters Country Park, Brighton deniz yaşamı merkezi, Londra gezisi gibi)
- Sportif Aktiviteler (Voleybol, Futbol, Bowling, Yüzme, Aerobik, Golf gibi)

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Bir eğitmen 15 kişilik grupla ilgilenmektedir. Bu eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek, onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)