İngiltere Londra 13-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Londra

Kuzey Londra’da bulunan Hampstead, şehir merkezine oldukça kolay ulaşılabilecek sakin, lüks ve yemyeşil bir bölgedir. Londra’nın sunduğu pek çok turistik imkan ve alış-veriş olanaklarına çok yakındır. LSI London Hampstead, Zone 2’de, sakin ve güvenli bir bölgede bulunmaktadır ve Oxford Caddesi mağazaları ile şehir merkezine 15 dakika uzaklıktadır.

londra yaz okulu13-17 yaşları arasındaki çocuklar ve gençler için hazırladığımız İngilizce kursumuz, genç öğrencilerin İngilizce seviyelerini geliştirirken bir yandan da eğlenerek yeni arkadaşlıklar kuracağı ve Londra'nın tüm muhteşem faaliyetlerinden yararlanırken yaz kampı aktivitelerini ingilizce dersleri ile birleştirebileceği imkanlar sunar. Okulumuz aynı zamanda yetişkinlere yönelik İngilizce programlarına da ev sahipliği yapar; ebeveynleriyle veya büyük kardeşleriyle gelen minik İngilizce öğrencilerimiz İngilizce yaz kampına katılırken ailenin diğer büyük üyeleri aynı binada aile programımızın bir parçası olarak ders görebilir.

İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya haftada 20 derstir.

• Her bir ders süresi 50 dakikadır ve her sınıfta en fazla 16 öğrenci bulunmaktadır. Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.
• Her seviyede İngilizce bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.
• Sınıflar öğrencilerin İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.
• Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.
• Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır.

Konaklama

Bu program için konaklama başlangıç ve bitiş günleri Pazar'dır. Öğrenciler Pazar günleri gelir, kurs bitimini takip eden ilk Pazar günü de dönüş için ayrılırlar.

Öğrenci Yurdu
Çok popüler olan yurt seçeneği için erken kayıt yaptırılması özellikle tavsiye edilir. Yurtlar okula 15 dk yürüyüş mesafesindedir. Öğrenciler çift kişilik odalarda konaklar ancak arzu eden öğrenciler fiyat farkı ödeyerek tek kişilik oda seçeneğinide seçebilir.

Odalar:
Tüm odalarda modern mobilyalar ve çalışma masası bulunmaktadır. Odalar tek veya 2 kişiliktir.

Temizlik:
Odalar hafta içi her gün temizlenmektedir.
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir.

Üç öğün yemek:
Yurt konaklaması tam pansiyon olarak sunulur. Öğrenciler farklı alternatifler arasından tercihlerine göre yemek seçimlerini yapabilirler.

Aile Yanı
öğrenci odasıÖğrenciler okulun yakın çevresinde yaşayan İngiliz ailelerin yanında çift kişilik odalarda kalırlar. Günde 3 öğün yemekleri aile tarafından hazırlanır. Konaklama için uygun aileler; güvenlik, ailelerin sosyal ve kültürel yapısı, evin çevre koşulları da dahil olmak üzere her konuda detaylı bir inceleme yapıldıktan sonra belirlenir. Titiz bir inceleme sonucunda belirlenen ev sahibi ailelerimiz, şefkatli ve cana yakın olmakla birlikte öğrencilerin gerçek İngiliz aile hayatını ve kültürünü yaşayabilecekleri rahat bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler aldıkları İngilizce eğitimini doğal ortamında pratik etme şansına sahip olurken aynı zamanda İngiliz kültürünü de yakından tanıma fırsatı bulurlar. Öğrencilerinin çoğu aile yanında konaklama deneyiminden o kadar keyif almaktadır ki yıllar sonra bile ev sahibi aileleriyle irtibatı sürdürmektedir.

Odalar:
Yaş ve İngilizce sevisine göre gruplandırılan öğrenciler 2 kişilik odalarda konaklar. Düzenleme okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Kahvaltı, paketlenmiş öğle yemeği ve akşam yemeği aile tarafından verilmektedir.

Aktiviteler

ingilizce aktivitelerÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.

• Camden Market, National Gallery, Shakespeare Globe Tiyatrosu, Madame Tussauds ziyaretleri
• Greenwich, Cambridge, Hampton Court Palace gibi yerler tam günlük geziler
• Proje çalışmaları ve beceri geliştirme faaliyetleri

Güvenlik

Yaz okulu programında olan öğrenciler sigara içemez, alkol satın alamaz veya kullanamazlar. Öğrenci velisinin özel izni olmadıkça derslere, aktivitelere ve diğer tüm okul organizasyonlarına katılım zorunludur. Yurtlarda görevli personeller, aile yanı konaklamalarda ise ev sahipleri 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda danışabilirler. Bir eğitmen 16 kişilik grupla ilgilenmektedir. Eğitmenler sürekli olarak öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.