İngiltere Harrow House 8-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Swanage

1969 yılında kurulan Harrow House, 60 dan fazla ülkeden gelen binlerce öğrenciye kaliteli eğitim vermektedir. Londra'ya 2,5 saatlik mesafede ve İngiltere'nin güney kısmında bulunan şehir mükemmel kıyı manzarası, bozulmamış doğal güzellikleri ve uzun kumsalları ile ünlüdür. Swanage temizliği, güvenliği ve bozulmamış doğasıyla UNESCO Dünya Mirası listesine İngiltere'den dahil olan ilk şehirdir. Swanage defalarca İngiltere'nin en güvenli bölgesi olarak seçilmiştir ve Harrow House bu bölgede bulunan tek dil okuludur. Bu nedenle bölge halkının dil okulu öğrencilerine ilgisi yoğun olup öğrencilerimizin İngilizce pratik yapabilecekleri alanlar, İngiliz geleneklerini ve yaşam tarzını tanımalarını sağlayacak imkanlar oldukça fazladır.ingiltere swanage yaz okulu

Swanage geleneksel İngiliz pubları, kaliteli restoranları, şarap evleri, kaldırım kafeleri, eğlence parkları, karnavallar, fuarlar, festivaller, canlı müzik, sinema, tiyatro, disko, yürüyüş parkurları, yemyeşil doğası, muhteşem manzarası ve müzeleriyle tarihle bütünleşmiş modern bir yaşam tarzı, canlı ve eğlenceli bir atmosfer sunmaktadır.

İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesiden Cumaya haftada 20 derstir.

• Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 16 öğrenci bulunmaktadır.

• Her seviyede İngilizce bilgisine sahip adaylar için gruplar oluşturulmaktadır.

• Sınıflar 8-11, 12-14 ve 15-17 yaş aralığına göre oluşturulmaktadır.

• Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.

• Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır. Gruplar İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.

Konaklama

yurt odasıÖğrenci Yurdu
Yurt binaları kampüs içerisindedir. Okulun oldukça geniş bir kampüsü bulunmakta olup, yurt ve dersliklere ilaveten birçok sportif ve sosyal faaliyet alanı da bulunmaktadır. Kampüs ve dolayısıyla yurtlar şehir merkezine ve sahile çok yakındır.

Odalar:
Yaş ve İngilizce sevisine bağlı olarak odalar 2, 3 veya 4 kişilik olabilir. Düzenleme varışta okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste yarı self servis olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri veya paketlenmiş yiyecekler verilebilir.

Aile Yanı
Özenle seçilen, okul tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ve ana dili İngilizce olan ailelerin yanında konaklanır. İngilizce pratiği ve yabancı bir kültürü tanımak, anlamak açısından bulunmaz bir fırsattır. Aile yanı konaklama için alt yaş sınırı 14 dür.

Odalar:
Yaş ve İngilizce sevisine bağlı olarak odalar 2, 3 veya 4 kişilik olabilir. Düzenleme okul tarafından yapılmaktadır.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.harrow house yemek servisi

Üç öğün yemek:
Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri, hafta sonu ise 3 öğün yemek aile tarafından sunulur. Hafta sonu gezilerinde piknik sepetleri veya paketlenmiş yiyecekler verilebilir.

Aktiviteler

ingilizce kampıÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir. Harrow House gerek kampüs içi gerekse kampüs dışı aktiviteleriyle İngiltere'nin en zengin seçeneğe sahip okullarından biridir.

Aktivite programlarını dört ana başlık altında toplayabiliriz;
• Sosyal aktiviteler ve oyunlar
• Kültür Çalışmaları (el sanatları, origami, müzik çalışmaları)
• Geziler (Swanage şehir gezisi, Londra gezisi, Portsmouth gezisi, Canterbury gezisi gibi)
• Sportif Aktiviteler (voleybol, futbol, yüzme, aerobik, tenis, golf, paten, badminton, masa tenisi gibi)

Harrow House da standart aktivite planına ek olarak sunulan farklı program alternatifleri de bulunmaktadır. Bu programlar için ek ücret talep edilmektedir.
Tenis: Mini bir tenis turnuvası da dahil olmak üzere, haftalık 4.5 saat ek Tenis dersi
Binicilik: Haftada 3 saat ek binicilik eğitimi
Su Sporları: Haftada 6 saat ek su sporları dersi
Golf: Haftada 6 saat ek golf dersi

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Her grubun başında bir eğitmen bulunur. Eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek, onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.
Yurtlar kampüs içerisinde, aile yanı konaklamalar ise okula yürüyüş mesafesindedir.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)