İngiltere Cambridge 13-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Cambridge

yaz kampıİngiltere'nin en ünlü eğitim şehirlerinden Cambridge'de bulunan yaz okulumuz İngilizce eğitimi, çevre gezileri ve eğlenceli aktivitelerden oluşur. Cambridge Üniversitesi'nin akademik ortamında doğa ile iç içe bir şehir yaşantısı Cambridge'in en önemli özelliğidir. Dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan şehir, güvenliği, doğa ile bütünleşen hayat tarzı, şehir içi ulaşım kolaylığı gibi birçok olumlu özelliğiyle mükemmel bir eğitim ortamı sunar.

Yıl boyunca İngiliz öğrencilere eğitim veren Chesterton College yaz aylarında ise popüler bir yaz okulu merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Program süresince İngilizce derslerine ilave olarak her türlü sosyal aktivite ve sportif faaliyeti gerçekleştirebileceğiniz büyük bir kampüsü bulunmaktadır.

İngilizce Kursu

ingilizce kursuYaz okulunda dersler Pazartesiden Cumaya haftada 20 derstir.

- Her bir ders süresi 45 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır. Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır; öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.

- Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.

- Arzu eden öğrenciler fiyat farkı ödeyerek haftada 30 ders İngilizce eğitimi alabilirler.

- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır. Gruplar İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
Yurt binaları Chesterton College e yürüyerek 20 dk. mesafededir. Şehir merkezine ve birçok dükkan, kafe, spor salonu gibi imkanlara ise sadece bir kaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

Odalar:
Odalar çift kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Düzenlenen hafta sonu gezilerinde ise piknik sepetleri verilir.

Aile Yanı
Özenle seçilen, okul tarafından düzenli olarak ziyaret edilen ve ana dili İngilizce olan ailelerin yanında konaklanır. İngilizce pratiği ve yabancı bir kültürü tanımak, anlamak açısından bulunmaz bir fırsattır. Aile yanı konaklamalar okula ortalama 20 dk. mesafededir.

Odalar:
Odalar 2 kişiliktir.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) aileler tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm öğünler aile tarafından sağlanır. Hafta sonu gezileri için ise piknik sepetleri hazırlar. Bazı günlerde öğle yemekleri paketlenmiş olarak sunulabilir.

Aktiviteler

aktivite geziÖğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.

Aktivite programlarını dört ana başlık altında toplayabiliriz;
- Sosyal Aktiviteler
- Kültür Çalışmaları (El sanatları)
- Geziler (Cambridge şehir gezisi, Cam nehrinde tekne turu, Müze gezileri, Londra gezisi)
- Sportif Aktiviteler (Voleybol, Futbol, Bowling, Yüzme, Aerobik gibi)

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Bir eğitmen 15 kişilik grupla ilgilenmektedir. Bu eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek, onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)