İngiltere Londra 10-17 Yaş İngilizce Yaz Kursu

Londra, Croydon

londra ingilizce kursuLondra'nın güney semtlerinden biri olan Croydon'da birçok mağaza, restaurantlar, eğlence ve alışveriş merkezleri bulunur. Londra şehir merkezine ve dünyaca ünlü yerlere ulaşım otobüs ve metro ile son derece kolaydır. Geniş ve yemyeşil bahçesi, üniversite tarzı kampüs ortamı ile Royal Russell School yaz tatilinde İngilizce dil kursu almak, hoşça vakit geçirmek ve İngiltere'yi gezip görmek isteyen gençler için harika bir ortam sunar.

10 - 17 yaş grubu için düzenlediğimiz yaz kampımız öğrencilerin yabancı dili kullanma yeteneklerini geliştirerek, öz güvenlerini arttırırken, titizlikle hazırlanmış yüksek kaliteli çeşitli kültürel geziler, spor ve eğlence aktiviteleri ile bütünleştirilmiş sosyal programımız rahat bir ortamda dil öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Standart haftalık etkinlik programlarına ilave olarak ünlü 'Big Red Bus Tour' ile Londra'nın birçok turistik bölgesini görmek unutulmaz bir deneyim olacak.

İngilizce Kursu

Yaz okulunda dersler Pazartesi'den Cuma'ya haftada 15 saattir.

croydon yaz okulu-Her bir ders süresi 60 dakikadır ve her sınıfta en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır. Derslerde karşılıklı konuşma ve iletişim ön plandadır, öğrencilerin öğrendiklerini arkadaşları ile konuşarak pekiştirmeleri ve kalıcı hale getirmeleri amaçlanır.
- Dersler aktivite planına göre öğleden önce veya öğleden sonra olabilir.
- Eğitime hoş geldiniz paketi ve öğrenme kılavuzu verilmektedir.
- Her öğrenci kurs bitiminde başarısına bağlı olarak sertifika alır.

Öğrencilerin dil seviyelerini ölçmek için okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılır. Gruplar İngilizce seviyelerine ve yaşlara göre oluşturulur.

Konaklama

Öğrenci Yurdu
Öğrenciler Royal Russell School yurtlarında konaklar, okula ait erkek ve kızların ayrı bloklarda konakladığı 4 yurt bulunmaktadır. Yurtlar kampüs içerisinde olup odalar modern ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir.

Odalar:
Paylaşımlı odalarda konaklanır. Oda düzenlemeleri öğrencilerin cinsiyetlerine, yaşlarına ve İngilizce seviyelerine göre okul idaresi tarafından yapılır. Dil gelişiminden max. verimin elde edilebilmesi amacıyla özel istek olmadıkça aynı dili konuşan öğrenciler aynı odada konaklatılmaz.

Temizlik:
Çarşaflar (havlular hariç) yurt tarafından tahsis edilir ve her hafta değiştirilir. Odalar günlük temizlikten geçer ve haftada bir detaylı olarak temizlenir.

Üç öğün yemek:
Tüm yemekler kampüste açık büfe olarak sunulur. Yemekler günlük olarak hazırlanır, taze ve lezzetli öğünlere ilave olarak mükemmel bir 'salad bar' da bulunmaktadır.

Aktiviteler

Öğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına kurs programına dahil olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden katılabilirler. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize edilmiştir.yaz okulu aktiviteleri

Royal Russell School oldukça zengin olanaklara sahiptir. Okulun yüzme havuzu kompleksi, büyük bir spor salonu, fitness ve GYM salonları, basketbol ve futbol sahası, tenis kortu gibi birçok imkanı bulunmaktadır. Program süresince aktiviteler üç ana başlık altında toplanır;
Sosyal Aktiviteler: Dans, el sanatları, eğlenceli oyunlar
Geziler: Londra şehir turu, Warwick Castle, London Science Museum, Canterbury Cathedral, Oxford, Cambridge, Brighton şehir gezileri
Sportif Aktiviteler: Voleybol, Futbol, Yüzme, Aerobik, Badminton gibi

Örnek aktivite planı için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Güvenlik

Okul personeli 24 saat boyunca öğrencileri gözetim altında tutar ve öğrenciler onlardan her zaman yardım isteyerek her konuda kendilerine danışabilirler. Bir eğitmen 15 kişilik grupla ilgilenmektedir. Bu eğitmenler 24 saat boyunca her bir öğrencinin kişisel ihtiyaç ve istekleri ile ilgilenerek, onların rehberlik ve danışmanlığını üstlenmektedirler.
Avrupa güvenlik standartlarındaki aktivite merkezleri, konusunda uzman personel tarafından devamlı incelenmektedir.
Tüm yemekler sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına bağlı kalınarak ve tesisin içerisinde hazırlanır (HACCP)